Yol güvenliği için güvenli sürüş eğitimleri

Trafikte güvenliği sağlamak, kaza ve buna bağlı olarak trafikteki ölüm ve yaralanma oranlarını azaltma misyonunu gerçekleştirmek amacıyla FUNDACION MAPFRE (MAPFRE Vakfı), yıl içerisinde 450 sürücüye Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi verecek.
Türkiye’nin ilk ve tek Formula 1 pisti Intercity İstanbul Park içerisinde yer alan Intercity Akademi’de düzenlenen yarım günlük eğitimlerden 3 Temmuz’dan bu yana 80’den fazla katılımcı faydalandı. Ağırlıklı olarak üniversite öğrencileri, servis şoförleri, mesleği gereği araç kullanan ve aktif olarak trafikte yer alan sürücüler yıl içerisinde güvenli sürüş eğitimlerinden faydalanabilecek.
Bu kapsamda, trafikteki riskleri algılamayı ve güvenlik kültürünü artırmayı hedefleyen eğitimlerde,  Almanya’nın yol güvenliği enstitüsü DVR’nin müfredatına birebir uyularak, sürücülerin farkındalığının artırılması hedefleniyor.
Kısa bir teorik eğitimden sonra, padok alanında fren teknikleri, direksiyon hareketleri ve farklı zeminlerde güvenli sürüş metotları gibi pratik uygulamaları da içeren eğitimler yıl sonuna kadar devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply