Vakıf Emeklilik, İŞKUR ve BAÜ işbirliğiyle istihdama önemli katkı sağlıyor

Emeklilik sektöründe nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik ihtiyaçların ve hedeflerin karşılanması ve ülke istihdamına katkı sağlamak amacıyla Vakıf Emeklilik sektöründe yine bir ilke imza atıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAÜ) ile işbirliğine başlayan Vakıf Emeklilik,  “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” projesi kapsamında sektöre nitelikli BES uzmanları yetiştirirken, programa kabul edilecek 125 kişiden yüzde 51’ine istihdam garantisi veriyor.
Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, emeklilik sektöründe nitelikli çalışan ihtiyacının sektördeki büyümeye bağlı olarak her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Öncelikli olarak sosyal sorumluluk kapsamında kişileri meslek sahibi yapmak adına bu projeyi destekliyoruz” dedi.
Büyük bir istihdam potansiyeli olan ve sektöre nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla oluşturulan eğitim programlarının büyük önem taşıdığını belirten Mehmet Bostan, Vakıf Emeklilik olarak İŞKUR ve BAÜ işbirliğiyle düzenledikleri “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” projesinin bu programlara eklenen işlerden bir yenisi olduğunu ifade etti.
Sertifika programı ile katılımcıların dünya standartlarında bir eğitim alacaklarını ve eğitim sonunda verilecek sertifika ile ulusal çalışma fırsatı yakalayabileceklerini kaydeden Mehmet Bostan, “Programı tamamlayanların yüzde 51’ine Vakıf  Emeklilik’te iş imkanı sağlayacağız” dedi.
Vakıf Emeklilik, “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” adı altında düzenlenen “Bireysel Emeklilik Aracılığı Meslek Edindirme Kursu” temmuz ve eylül ayları arasında beş farklı grupla gerçekleştirilip, toplam 125 kişiye eğitim veriliyor olacak.
Sınıf içi, işbaşı ve e-öğrenme programı ile oluşacak eğitim programı toplamda 320 saat sürecek. İşe alınacak kişilerde ise İstanbul’da ikamet etmesi, 4 yıllık üniversite mezunu olması, 35 yaşını aşmamış ve erkek adaylar için de askerlik görevlerini tamamlamış olması şartları aranıyor.

Yorum yazın