TÜSAF yeni yönetimiyle hız kesmeden çalışıyor

TÜSAF’ın yeni yönetimi, 7 Ağustos Perşembe günü, Ankara Kalesi’nde sabah başlayıp akşama kadar devam eden ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yeni yönetim, üye tüm derneklerinin katılımını sağlamak amacıyla asil yedek ayrımı olmaksızın toplantılara tüm yönetim kurulu üyelerini çağırdı. Böylece TÜSAF, sektör hakkındaki görüşleri, sorunları ve çözüm önerilerini ilk elden Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü içinde görüşme  imkanını sağladı. Bundan sonraki toplantılarda, aynı şekilde tüm yönetim kurulunun katılabileceği formatta devam edilmesi kararı verildi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİ VURGULANDI
İlk toplantıda görev dağılımları, Genel Kurul’da belirtilen hedefleri gerçekleştirmek için görüş alışverişi ve hedefler için ayrıca bir görev dağılımı gerçekleştirildi. Birlik ve beraberliğin önemine değinen Başkan Murat Büyükçelebi, birlik ve beraberliğin sonuca ulaşmasının önemini sektörel  birkaç konu ve esprili birkaç filmle belirtti.

‘TÜSAF İŞLEM ÜCRETLERİYLE İLGİLİ CİDDİ ÇABA SARF ETTİ’
İşlem ücretiyle ilgili olarak TÜSAF’ın 2011 yılından bu yana ciddi bir çaba sarf ettiğini söyleyen Büyükçelebi, şimdiki SAİK’in büyük bir kısmını oluşturan eski TÜSAF yönetiminin ve şimdiki SAİK’in bu konudaki çalışmalarını anlattı. Büyükçelebi, bu nedenle, eski TÜSAF Başkanı ve yeni SAİK Başkanı Hüseyin Kasap ile ekibine teşekkür etti.
TÜSAF’ın işlem ücretleriyle ilgili talebinin 25 lira ve üzeri olduğunu ifade eden Büyükçelebi, bazı acente liderlerinin özellikle düşük rakamları son dönemde dillendirmesinin yapılan çalışmalar üzerinde olumsuz etkileri olduğunu kaydetti. Çok sesliliğin önemli olduğunu kabul eden Büyükçelebi, buna karşın amaca giden yolda ortak tavır ve ortak fikrin her şeyden önemli olduğunun altını çizdi.

İNTERNET SATIŞI VE HEKİM SORUMLULUK
Toplantıda, son dönemlerde, özellikle hekim sorumluluk poliçelerinde yaşanan kaosun ve bu işi yapmak istemeyen sigorta şirketlerinin yüzde 1 komisyonu acentelere layık görmesi konusunda fikir alışverişi yapıldı. Alınan riskin ve bunun yanında komisyonsuz iş yapma noktasına getirilen acentelerin bu poliçelerle ilgili tepki vermesi ve harekete geçilmesi kararı doğrultusunda SAİK, Hazine ve sigorta şirketleri nezdinde çalışma yapılmasına karar verildi.
Aynı şekilde internetten satış yapan, acente komisyonunu düşerek sorumluyu acentenin aldığı komisyon gibi göstermeye çalışan, satış ağıyla rekabete giren şirketlere ortak tavır gösterecek eylem planları üzerinde mutabakat sağlandı. En kısa zamanda bu konuyla ilgili acenteleri bilgilendirecek ve sigorta şirketlerini uyaracak ortak tepkilerin verilmesine karar verildi.

TOPLANTI FORMATLARI  BELİRLENECEK
Üye il derneklerinde ve diğer şehirlerde yapılacak toplantıların formatının ve konuların belirlenmesi hakkında görüş alışverişi yapıldı, formatın belirlenmesi için yönetim kurulunda bir komisyon kuruldu.
Acenteler arası işbirliğinin amacının dışına çıktığı, tali acenteliğin kötü bir yöntemle yetki devri olarak kullanıldığı ve suistimal edildiği konuşuldu. Sigorta şirketlerinin bu duruma kayıtsız kaldığı görüşü üzerinde mutabakata varıldı. Kangren olma noktasına giden bu durumun çözümü için de bir komisyon kuruldu.

TOPLU FOTOĞRAF ÇEKİMİYLE TOPLANTI SONLANDIRILDI
Toplantının sonlarına doğru kurumsal kimlik için önemli olan toplu ve bireysel fotoğraflar profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekildi. Ağustos ayında doğan yönetim kurulu üyelerinin doğum günleri tüm yönetim kurulu tarafından pasta kesilerek kutlandı. Bir sonraki toplantıya kadar tüm yönetim kurulunun içinde olduğu mail grubunda fikir alışverişlerine devam etme kararı verildi.

14-14-tusaftabloeylul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TÜSAF ARTIK FACEBOOK’TA

Hazine, SAİK ve sigorta şirketleriyle yazılı ve sözlü medya üzerinden iletişimin artırılmasına, diyalog çabalarının hızlandırılmasına karar verildi. Bu noktada ilk iş olarak Facebook sayfası açıldı. Çok kısa zamanda ciddi bir rakama ulaşan sayfa verilen kararın doğruluğunu gösterdi. Mevcut web sitesinin tüm acentelerin referans olarak kullanabileceği bir niteliğe getirilmesi kararı alındı ve çalışmalar başlandı.
Diğer sosyal medya çalışmaları görüşüldü ve bu konuda çalışma komisyonları kuruldu.

Yorum yazın