Temel Sigortacılık Eğitim Programı 14 Ekim tarihinde başlıyor

Sigorta sektörünün üst düzey yöneticilerinin, uzmanların ve akademisyenlerin görev aldığı Temel Sigortacılık Eğitim Programı, sektör çalışanlarının genel sigortacılık ve sigorta branşları konularında uzmanlaşmalarını sağlıyor. Türk sigorta sektörünün işgücü niteliğinin ve verimliliğinin artırılmasında önemli bir rol oynayan 32. Dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı 14 Ekim’de başlıyor.

Temel sigorta bilgilerinin yer aldığı programın birinci dönemi 28 Ocak 2015 tarihinde sona erecek. Birinci dönem derslerinin tamamlanmasının ardından öğrencilerin çalışma ve ilgi alanına göre Yangın ve Mühendislik Sigortaları, Kaza Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Hayat Sigortaları, Sağlık Sigortaları, Muhasebe branşlarından birini seçerek devam edeceği programın ikinci dönemi 29 Mayıs’ta sona erecek.

Gece ve gündüz olmak üzere iki grup olarak açılan Temel Sigortacılık Eğitim Programı dersleri gündüz grubu için 13.30-16.30 ve gece grubu için 17.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nı birincilikle bitiren öğrenci, TSEV tarafından belirlenen bütçe çerçevesinde yurtdışı eğitim bursu ile ödüllendirilecek.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply