Sigortada başarının sırrı nedir? Sompo Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş 5N1S’de

 Sigortada başarının sırrı nedir? Sompo Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş 5N1S’de

Sompo Sigorta’nın Genel Müdürü Recai Dalaş, sigortacılıkta ve iş hayatında başarılı olmanın yollarını 5N1S programımızda anlattı. Dalaş, çalışan bağlılığından liderliğe sigorta sektöründe başarıyı getiren iş süreçlerini değerlendirdi.

Sompo Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, sigortacılıkta ve iş hayatında başarılı olmanın yollarını 5N1S programımızda anlattı. Dalaş, çalışan bağlılığından liderliğe sigorta sektöründe başarıyı getiren iş süreçlerini değerlendirdi. Sompo Sigorta’nın kuruluş sürecini anlatarak sözlerine başlayan Dalaş, ilk üç yılın zor bir şekilde geçtiğini fakat bu süreçten başarıyla geçtiklerini belirtti. Küçük şirketlerin yönetilmesinin ve büyütülmesinin zor olduğunu söyleyen Dalaş, “Çünkü kaynaklarınız her anlamda son derece sınırlı. Özellikle sigorta sektöründe data her şey. Ama yeni kurulduğunuz için datanız da yok, en büyük problem bu. Bu zor dönemleri geçirmek çok daha büyük çaba gerektiriyor. Bunun çok değerli bir deneyim olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Dünyada başarılı olmuş şirketlerin tümüne baktığınız zaman arkasında çok sağlam bir kurum kültürü olduğunu görürsünüz. Kurum kültürünü şirketlerin kimliği şeklinde tanımlayabiliriz. İnsanların kişilik özellikler varsa şirketlerin de kişilik özellikleri var” diyen Dalaş, başarının sırrını şöyle anlattı: “Gençlere tavsiyem; önce işinizi doğru yapmaya ve kendinizi geliştirmeye odaklanın. İnsan işine değer katmalı, farklı düşünmeli ve çevrenize katkıda bulunmalısınız. Mutsuz bir kadrodan başarılı bir şirket çıkmaz.”

Farklılaşmanın önemine değinen Dalaş, “Fark yaratacak alanlar fark yaratacak şeyler yapmak lazım. İnsanlar birbirlerine benzemeye çalışıyor. Birbirimize benzeyerek bir yere gidemeyiz, farklılaşmamız lazım. Bunun bir numaralı yolu da ‘Ben niye varım, benden beklenen ne, ben kendimden ne beklemeliyim’ sorusunu sormak” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir