Aile odaklı ürünler ön planda

NN Hayat ve Emeklilik ile Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçen ve şirket çalışanlarına yönelik bir diploma programı olan Hayat Akademi’de ilk eğitim, 150 satış, operasyon ve müşteri iletişim merkezi yetkilisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Hayat Akademi ile hayat sigortası alanında farkındalığın artırılması ve şirketin ürün ve hizmetlerle ‘bireylerin hayatlarına nasıl temas ettiğinin’ gösterilmesi hedefleniyor. NN Hayat ve Emeklilik, tüm çalışanlarının hayat sigortası sektörüne ilişkin bilgi düzeyini artırarak müşteriye sundukları hizmet kalitesinin artmasını sağlamak üzere, Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle Hayat Akademi adında bir diploma programını hayata geçirdi.

Şirket departmanlarının sigortacılık alanındaki ihtiyaç duydukları bilgi ve yetkinlik eğitimleri dikkate alınarak farklı segment ve içeriklerden oluşturulan program bir yıl sürecek. Hayat Akademi teknik eğitim konu başlıklarının yüzde 70’ine katılarak, eğitimler sonunda yapılan sınavların ortalamasında 70 ve üzeri puan alanlar, yılsonunda diploma almaya hak kazanacak. Eijsink, “NN Hayat ve Emeklilik olarak üç önemli stratejimiz var. Bunlar; hayat segmentinde büyümek, BES’te müşterilerle uzun süreli ilişkiler kurmak ve iş süreçlerimizin güvenirliğini sağlamak… Öncelikli stratejimiz olan hayat segmentinde büyümek için 2015’i ‘Hayat Yılı’ ilan ettik. Fakat bunu çalışanlarımızın desteği ve özverili çalışmaları olmadan başaramayacağımızın da farkındayız. Bu noktada ‘Hayat Akademi’ programının, tüm çalışma arkadaşlarımın enerjisini ve coşkusunu ateşleyerek, ‘Hayat Sigortası’ stratejimizi gerçekleştirmemize katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

 ‘HEDEFİMİZ AİLELERİN KENDİ GELECEKLERİNİ KONTROL ETMELERİNİ SAĞLAMAK’
Türkiye’de aile odaklı bir kültürün yerleşik olduğunu, ailelerin sevdiklerini korumaya büyük önem verdiklerini vurgulayan Eijsink, “NN Hayat ve Emeklilik olarak, 170 yıllık köklü geçmişimiz ve 18 ülkedeki zengin deneyimlerimiz ışığında, ailelerin kendi geleceklerini kontrol edebilmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Yapmış olduğumuz araştırmalar gösteriyor ki, Türkiye’deki aileler, çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olmasına çok önem veriyor ve bunun yolunun iyi bir eğitimden geçtiğine inanıyor. Çocuklarına iyi bir eğitim sağlayabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırlar. Ancak Türkiye’de eğitim maliyetinin diğer mal ve hizmetlere kıyasla çok daha hızlı bir şekilde arttığını da biliyorum. Yani aslında bir çocuk anne ya da babasını kaybederse hem korkunç bir kayıpla yüzleşmek zorunda kalacak ve hem de maddi olarak sıkıntı yaşayabilecek. Bu da çocuğun hayatında geri dönüşü olmayan sonuçlarla yüzleşeceği anlamına geliyor. Karşılığında elde edilecek avantajlar düşünüldüğünde; hayat sigortası, maliyeti oldukça düşük bir ürün. Başlattığımız bu program, hayat sigortası alanında bilgi birikimimizi ve farkındalığımızı artıracak, daha da önemlisi sunduğumuz ürün ve hizmetlerle bireylerin hayatında nasıl temas ettiğimizi daha net görmemizi sağlayacak” şeklinde konuştu.

 ‘HAYAT SİGORTASI KOLAY VE UYGUN MALİYETLİ BİR SİSTEM’
Romanya’nın en başarılı hayat sigortası danışmanı Lia Sirbu’nun kariyer hikâyesini katılımcılarla paylaştığı konferansın bir diğer konuğu da NN Hayat ve Emeklilik Romanya Sigorta Satış Direktörü Stefan Stavrositu oldu. Romanya’nın Avrupa ülkeleri arasında en az hayat sigortası satılan ülke olduğunu söyleyen Stavrositu, NN Hayat ve Emeklilik olarak büyük bir potansiyel gördükleri bu alanda 1600 danışmanla çok çalıştıklarını ve ülke pazarının şu anda yüzde 38’ine sahip olduklarını açıkladı. NN Hayat ve Emeklilik’in Romanya’da pazar lideri olmasındaki en önemli faktörleri; markanın hizmet kalitesi, güvenilir ve profesyonel danışmanları ile çalışanlara sağladığı eğitimler olarak sıraladı. Türkiye ve Romanya pazar şartlarının benzerlik gösterdiğini söyleyen Stefan Stavrositu; hayat sigortasının kolay ve uygun maliyetli bir sistem olduğunu da sözlerine ekledi.

Konferansın “Hayata Dair” isimli oturumunda ise bütünsel bakış, ekip başarısı ve süreç yönetimi üzerine paylaşımlar yapıldı. Ülkemizde nitelikli sigorta danışmanlarına büyük ihtiyaç duyulduğu ve önümüzdeki yıllarda mesleki yetkinliğini artıran ve değişen trendlere ayak uyduran danışmanların bir adım öne çıkacağı vurgulandı. Konferansta, NN Hayat ve Emeklilik’in tazminat ödemesi yaptığı bir sigortalı eşi deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Yüksek teminatlı hayat sigortası ürünü almış müşteriler ve onların finansal danışmanlarının katıldığı Gerçek Müşteri Deneyimi Paneli ile devam eden konferansta daha sonra satış ekiplerinin, hayat sigortacılığında büyüme hedefi için kendi motto ve iddialarını anlattıkları videolar gösterildi.

Eğitim programının 2. ve 3. gününde ise Stratejik Algı ve Düşünme Programı, Etkin Kanal Yönetimi ve Hayat Sigortası Satış Eğitimi başlıkları altında paylaşımlar yapıldı.

Yorum yazın