Konuğumuz Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu: Türkiye ve dünyada yatırım odağımızda

 Konuğumuz Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu: Türkiye ve dünyada yatırım odağımızda

5N1S’ye konuk olan Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu seyahat tarafında COVID-19 teminatı ile güncellenmiş ürünlerle yine iddialı olduklarını vurguladı ve Gulf Sigorta olarak Türkiye ve dünyada yatırımın odaklarında olduğunu dile getirdi.

Gulf Sigorta olarak pazar payı yerine istedikleri ürünlerde doğru fiyatlama ve kârlılığa odaklandıklarını ifade eden Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, özellikle seyahat tarafında COVID-19 teminatı ile güncellenmiş ürünlerle yine iddialı olduklarını vurguladı.

Pandeminin hayatımızın her alanını değiştirdiğini söyleyerek sözlerine başlayan Sağıroğlu, “Dijitalleşmede süreç 5-6 yıldır hızla devam ediyordu fakat pandemi bunu çok daha hızlandırdı, bu aynı şekilde devam edecek. DASK, trafik, kasko gibi belli alanlarda full dijitalleşme olabilir. Ama acentelerin üzerine düşmesi gereken konu, kendilerinin bir danışman gibi ilişkilerini kullanabileceği, katma değer katabileceği ürünler olacaktır. Bunlar, siber sigortalar, alacak sigortası, sorumluluk sigortaları olabilir. Bu ürünler karşılaştırmalı şekilde online olarak alınabilecek ürünler değiller. Tüketicinin anlaması gerektiği, soruları olduğu ve birçok alternatifi olan ürünler olduğu için bu tür alanlara yönelim olacaktır” dedi.

COVID-19 etkili olarak seyahat sigortaları ile ilgili de yorumlarda bulunan Sağıroğlu, “Pandemiyle beraber seyahat düşmeye başladı. Bu yıl da bu işler hemen düzelmeyecek, önümüzdeki aylarda yavaş yavaş başlamasını 2021 içerisinde iç turizmin yaşanacağını görüyorum. Müşterilerin yeni ihtiyaçları doğacak. COVID-19’un dahil olduğu, COVID-19 ile teminatların olduğu poliçeler isteyeceklerdir. Bunun için de hazırlıklarımızı yaptık” şeklinde konuştu.

 

İlginizi Çekebilir