Generali Grubu’ndan son 8 yılın en iyi performansı

Son üç yılda sigorta sektöründe daha önce benzeri görülmemiş bir dönüşüm programını başlatan Generali Grubu, Haziran 2015 itibarıyla açıklanan yarıyıl rakamlarına göre hem faaliyet sonuçlarında hem de net karda iki haneli artışlarla dönemi kapatarak heyecan verici bir rekora imza attı. Avrupa piyasalarındaki düşük faiz ve büyüme oranlarına rağmen ulaşılan son sekiz yılın en iyi faaliyet sonucu, yüzde 21 oranında artan net kârlılık ve diğer göstergeler, Generali’nin 2015 – 2018 stratejik planının hayata geçirilmesi için iyi başlangıç noktası oluşturuyor.

KİŞİYE ÖZEL SİGORTA ÜRÜNLERİ
Generali Grubu’nun müşterilerine verdiği değeri daha görünür kılmak adına geliştirmeyi öncelikli hedef olarak belirlediği kişiye özel ürün ve sigortacılık çözümleri teknoloji, yenilikçilik ve üstün müşteri hizmetleri ile yaratılmaya devam edecek.

Şirket bu doğrultuda sunduğu ürünleri ile MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) tarafından oluşturulan ‘dünyanın en akıllı 50 şirketi’ listesine girmeyi başarmıştı. Generali’nin hedefleri doğrultusunda attığı son dönemdeki en güçlü adım ise MyDrive Solutions isimli veri analizi hizmeti veren başarılı bir İngiliz şirketini satın almak oldu.

Yorum yazın