Eski dostlar

KASIM sayımızda yayımlanan GELİNİN BABASI başlıklı yazımla ilgili birçok dost iltifat dolu mail’ler yağdırarak  beni onurlandırdılar. Adlarını tek tek yazmanın uygun olmayacağını düşündüm. Sonsuz teşekkürler hepsine…
Ben 20 yılımı verdiğim bir eserin doğuşunu hatırlatmak istedim unutanlara…
Gördüğü ilgiden dolayı çok mutluyum.
Bu arada sektörün duayeni ve hepimizin ağabeyi Sayın Osman Yücesan  ise telefonla arayıp, uzun bir söyleşiden sonra, devamını bir yemek masasında yapmamızı uygun gördüler, buluştuk ve çok lezzetli İtalyan yemekleri eşliğinde keyifli birkaç saat geçirdik.
Bu sayede kendisinden Sigortacı Gazetesi için bir röportaj sözü de aldım. Sağ olsunlar, onurlandırdılar.
Çalışanların yoğun meşguliyetleri dışında, yaşadığımız şehrin uzaklıkları ve ulaşım güçlüğü bazı dostluklarda maalesef aksamalara yol açabiliyor. Ne kendimi ne de o dostları korumak maksadında değilim, üzücü ama bu bir realite. Turizm dünyamızın, özellikle kongre turizminin önde gelenlerinden Erdoğan Girav ile iş ilişkileri nedeni ile tanışıp, frekanslar tuttuğu için dost olmuşuzdur. Ben işyeri ziyareti sevmem, zaten o da bir ayağı yerde diğeri gökte meşgul bir insandır, farkında olmadan kopmuşuz. Onun eski (!) hısmı benimse sigorta sektörüne girdiğim ilk aylarda acente yaptığım Ümit Ege de benim hassasiyetim (ona göre huysuzluğum) nedeniyle uzun süre pasif kalmıştı. Görkem Girav ve eşinin Karaköy’de açtıkları restoran bahane edilerek, bir öğle yemeği organize edilmesine vefalı kardeşim Sezgin Noyan aracı oldu. İyi ki oldu; hem eski dostlar kucaklaşıp, eskileri yad etme imkânı buldu, hem de birbirinden nefis mezeler eşliğinde, Beylerbeyi “Göbek” Rakısı’nın enine boyuna ekspertizi yapıldı. Erdoğan’ın damak zevki çocukların aldıkları eğitimle birleşince süper bir sonuç ortaya çıkmış.
Karaköy Fransız Geçidi’ndeki MA’NÂ Modern Meyhane’yi tüm dostlara tavsiye ederim.
Ayın ilk pazartesisinin 1. güne gelmesi nedeniyle salıya kayan, Metin Öztürk’ün geleneksel “Yazarlar Yemeği” ise benim için, tabii senatörler ve köşe yazarları ile birlikte bu yılın bir başka ESKİ DOSTLAR toplantısı oldu. Mükrim kardeşim Metin, İstanbul’un son dönem en kaliteli restoranları arasında yer alan La Petite Maison’da ağırladı bizi, her zaman olduğu gibi güzel yemekler ve Erhan Bey’in seçimi şarapla, sıcak sohbet doyumsuzdu, finalde “diş kirası” bile vardı.
Bir eksiğim kaldı, ilk fırsatta bir çarşamba akşamı Bilgin Gökberk’le buluşup, sigorta acenteliği macerası ile  Roma anılarımızı tazelemek ve Alaçatı’da açılacak “Köy Kahvesi”nin üstündeki odalardan birine rezervasyonumu yaptırmak istiyorum.
Tüm dostlara yeni yılda sağlık, huzur, mutluluk ve işlerinde başarılar diler, dostu olmayanların  bu eksiklikle nasıl yaşadıklarına şaşarım.

01-15-esbererulgenyazi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski dostlar birlikteliğinin anısı; Sezgin Noyan, Osman Yücesan, Eşber Erülgen, İzzet Baykal ve Necdet Atakul…

Yorum yazın