Dubai Starr Sigorta’dan elit hasar hizmeti

Dubai Starr Sigorta, Elit Hasar Hizmeti’ni 15 Haziran’da uygulamaya koydu. Kasko branşında hizmete giren Dubai Starr Elit Hasar Hizmeti,  şirketin, hızlı hasar tespiti yaparak ve doğru hasarı zamanında ödeyerek uygulamakta olduğu hizmet anlayışını ekstra hizmetlerle besleyerek daha etkin hale getirmeyi ve buna bağlı olarak sigortalıların şirkete olan bağlılıklarını daha fazla pekiştirmeyi amaçlıyor. Dubai Starr Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Murat Cem Çağlayan, Elit Hasar Hizmeti’yle ilgili olarak, “Bu hizmet, tüm poliçelerde herhangi bir ek prim ödenmeden yer alacağından tüm sigortalılar Elit Hasar Hizmeti’nden istedikleri takdirde faydalanabilecekler. Ayrıca hizmetin başlama tarihinden önce düzenlenmiş, yaşamakta olan poliçeler için de hizmet geçerli olacak” dedi.
Çağlayan konuşmasını, “Elit Hasar Hizmeti’nin sigortalılara, acentelere ve dolayısıyla Dubai Starr Sigorta’ya sağladığı birçok avantaj bulunuyor. Bu hizmetin avantajlarından faydalanabilmek için sigortalıların yapması gereken tek şey, bu hizmet için oluşturulmuş servis ağında yer alan servise araçların çekilmesidir” şeklinde sürdürdü.

 HEM SİGORTALILARA HEM ACENTELERE AVANTAJLAR
Murat Cem Çağlayan, Elit Hasar Hizmeti’nin sigortalılara sağladığı avantajları, hızlı hasar tespiti, hasarı onarmak için orijinal parça kullanılması, vale hizmeti, iki günü aşan onarımlarda sınırsız kiralık araç hizmeti, şoförlü araç temini, hasarsızlık indirim hakkının korunması, yapılan işçilikler için sertifikalı iki yıl garanti, birçok önemli ve büyük kuruluşta alınacak hizmetlerden indirim sağlanması olarak belirtti. Çağlayan hizmetin acentelere sağladığı avantajları da, “Bu hizmetin sigortalılarca kullanılmasını sağlayacak acenteler de dosya başına belirli bir puan kazanıp, kazandıkları bu puanları poliçe üretimleri esnasında sigortalıların lehine kullanabilecek” şeklinde ifade etti.
Dubai Starr Sigorta Hasar Genel Müdür Yardımcısı N. Sedat Özatalay tanıtım toplantılarında, Dubai Starr Sigorta olarak Elit Hasar Hizmeti’yle, halihazırda Dubai Starr Sigorta’nın sağladığı kaliteli ve beğeni kazanan hasar hizmetini destekleyerek, var olan müşterilerini kaybetmemek, hasar maliyetlerini hizmet kapsamında yer alan uygulamalar ile düşürmek, hasar faaliyetlerini daha efektif kontrol ederek denetlemek ve en önemlisi elde edilen kazanımları prim belirleme çalışması içinde sigortalı lehine kullanarak pazar payını artırmayı amaçladıklarını belirtti. Özatalay şunları söyledi: “Elit Hasar Hizmeti’mizin tüm paydaşlarına hedeflenen katkıların sağlanabilmesi için bu hizmetin gerçek sahipleri olan, başta değerli acentelerimiz olmak üzere tüm satış ekibimizin de görüşleri alınarak hizmetin temel taşları oluşturulmuştur.
Haziran ayı içinde ise tüm acentelerimizi bilgilendirmek için, Elit Hasar Hizmeti’mizin, sigortalılarımıza, şirketimize ve değerli acentelerimize sağlayacağı faydaları ile işleyiş sisteminin detaylarını içeren tanıtım toplantıları Bölge Müdürlüklerimizde düzenlenmiştir.”

Yorum yazın