Aviva Sigorta’nın adı artık ‘Unico Sigorta’

Aviva Sigorta, Alman Kalkınma Bankası DEG (Deutsche Investitions und Entwicklungsgesellschaft), Hollanda Kalkınma Bankası FMO (Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden N.V.) ve EMF Capital Partners’ın güçlerini birleştirmesiyle United Insurance Company – Unico Sigorta olarak yolculuğunu sürdürüyor.
Aviva Sigorta markasının UNICO Sigorta olarak değiştirilmesine ilişkin basın toplantısı, 15 Eylül’de Grand Hyatt Hotel’de Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Yeni markanın lansmanı için düzenlenen basın toplantısında, Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, Türkiye sigorta sektörüyle ilgili tespitlerini ve Unico markasının hedeflerini paylaştı.

TÜRKİYE’DE POTANSİYEL BÜYÜK
Sigorta sektöründeki durumunu değerlendiren Cenk Tabakoğlu, şunları dile getirdi: “Ülkemizde sigorta sektörünün gayrisafi yurtiçi hasılaya (GSYİH) oranı %1.4, halbuki bu oran gelişmiş ülkelerden Hollanda’da %11, Almanya da ise %6.5 seviyelerindeyken Avrupa ortalaması %6.8 oranında. Afrika ülkeleri dahi ortalama %2.8 ile GSYİH’ye oranla Türkiye’nin iki katı sigorta üretimi gerçekleştiriyor. Kişi başı yıllık prim üretimine baktığımızda ise Türkiye, 166 dolarla Avrupa ortalamasının oldukça gerisinde duruyor. Tüm bu veriler, Türkiye’de sigorta sektörünün ciddi bir büyüme potansiyeli barındırdığını gösteriyor. Hem Türkiye’nin ekonomisine duyulan güven, hem de bu ortaya çıkarılmayı bekleyen potansiyel, Avrupa’nın önde gelen finans kuruluşlarının ülkemize yatırım yapma kararının temelini oluşturuyor.”

Sektörün en yeni markası UNICO Sigorta, Aviva Sigorta’dan gelen tecrübesini dinamik ekibiyle birlikte iş ortaklarına yansıtarak elementer branşta faaliyetlerine devam edecek. Sektörde hem kurumsal hem de bireysel müşterileri adına %100 müşteri memnuniyeti hedefiyle yola çıkan UNICO Sigorta; yangından otoya, sorumluluktan mühendisliğe, nakliyattan tarıma ve alacak sigortasına kadar birçok farklı branştaki ürün gamı ve uygun fiyat politikası doğrultusunda acenteleriyle el ele yürüyecek.

Yorum yazın