Anadolu Sigorta ‘Aduket Filmi’ne iki Kristal Elma

Anadolu Sigorta, yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören “Kaskosuz Sürücüye Aduket Şoku” viral reklam filmiyle 26. Kristal Elma Ödülleri’nde iki Kristal Elma’nın sahibi oldu. Film, “Viral Proje” ve “En Yaratıcı Dijital Kökenli Kampanya” kategorilerinde ödüle layık görüldü. Ödül töreni 17 Eylül tarihinde Santral İstanbul’da gerçekleştirildi.

Kristal Elma kazanan film, bir sokak röportajıyla başlıyor. Filmde “Bana bir şey olmaz!” diyen bir sürücünün başına gerçekten olmayacak bir iş geliyor ve Street Fighter oyununun meşhur karakteri RYU, aduketler eşliğinde sürücünün arabasını parçalıyor.

Yayına alındıktan sonra, dünyaca ünlü oyun blogu Kotaku ve Street Fighter’ın resmi Facebook hesabından da paylaşılan film, kısa sürede dünya çapında popülerliği yakaladı.

BİRKAÇ GÜNDE FİLM 1 MİLYON İZLEME SAYISINI GEÇMİŞTİ

Film, ilk yayınını takip eden birkaç gün içerisinde, farklı video platformlarında toplam 1 milyon izleme sayısını geçmeyi başarırken, İspanya, Fransa, Amerika, Peru, Yunanistan ve Japonya dahil olmak üzere birçok ülkede onlarca haber sitesi ve blog tarafından paylaşılmıştı.

Kristal Elma alan viral yapım Rabarba ajansı tarafından yapıldı. Ödül kazanan çalışmalar Anadolu Sigorta’nın web sitesi ve YouTube sayfasından izlenebilir.

Yorum yazın