Anadolu Sigorta 90 yaşında

 Anadolu Sigorta 90 yaşında

Anadolu Sigorta’nın 90. yılı dolayısıyla İstanbul Raffles Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken konuşmasına, dünyada çok az sayıda şirketin tarihinin, bir ülke tarihiyle birlikte anıldığına ve Anadolu Sigorta’nın bu şirketlerden birisi olma ayrıcalığını yaşadığına vurgu yaparak başladı. Ülken, Anadolu Sigorta’nın kurulduğu ilk günden bu yana üstlendiği görevi, en iyi şekilde yerine getirdiğini ve ilk günkü coşkusunu hiçbir zaman kaybetmediğini ifade etti.

2.5 milyona yaklaşan müşteri sayısı ve 4 milyondan fazla poliçe adedinin, Anadolu Sigorta’nın Türk sigorta sektöründeki güçlü pozisyonunu gösterdiğini söyleyen Musa Ülken sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İlk kurulduğumuz gün, 500 bin lira olan kayıtlı sermayemizi bugün, 500 milyon liraya ulaştırdık. Genel müdürlüğümüzün yanı sıra 9 bölge müdürlüğümüz ve Kuzey Kıbrıs şubemizde sektörün en deneyimli 1.050 personelini istihdam ediyoruz. 1925 yılında, sayıları 10’larla ifade edilen acentelerimizle verdiğimiz hizmeti, bugün 5 bin noktada Türkiye’nin dört bir yanına götürüyoruz. Anadolu Sigorta olarak Türkiye’de ulaşmadığımız bir noktanın kalmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.”

Anadolu Sigorta’nın 90. kuruluş yıldönümüne özel kurumsal web sitesini de yenilediğini ifade eden Musa Ülken, Anadolu Sigorta’nın dışarıya açılan vitrini olarak tanımladığı web sitesinin, mobil cihazlarla uyumlu kullanıcı dostu tasarıma ve en güncel teknolojik altyapıya sahip olduğunun altını çizdi. Ülken, Anadolu Sigorta’nın 100. yılını yaşayacağı 2025’e kadar, Türkiye’de her hanede en az bir adet Anadolu Sigorta poliçesi olmasını hedeflediklerini söyledi.

Anadolu Sigorta ve sektörle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Musa Ülken sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen yıl sektördeki hayat dışı prim üretimi artış oranı yüzde 9 olarak gerçekleşti. Biz Anadolu Sigorta olarak 2014 yılında prim üretimimizi yüzde 9.3 artırarak, 3 milyar lirayı aştık. Ülke ekonomisini zor günlerde ayakta tutacak en büyük destek, verdiğimiz teminatın büyüklüğüdür. Verdiğimiz teminatlar ise Gayrisafi yurtiçi hasılanın yaklaşık 4 katını oluşturdu. Hayat dışı şirketler arasındaki toplam pazar payımız yüzde 13.2 olarak gerçekleşti. 2014 yılı itibarıyla en yüksek prim üretimini, 824 milyon lirayla Kara Araçları ve 780 milyon lirayla Kara Araçları Sorumluluk branşlarında elde ettik. Bu branşı sırasıyla, 503 milyon lirayla Yangın ve Doğal Afetler, 280 milyon lirayla Hastalık/Sağlık, 239 milyon lirayla Genel Zararlar ve 105 milyon lirayla Genel Sorumluluk branşı takip ediyor.”

90. YILA ÖZEL REKLAM FİLMİ YAYINDA
Anadolu Sigorta 90. yılına özel yeni reklam filmini de izleyenlerin beğenisine sundu. En büyüğünden en küçüğüne Türkiye’nin tüm değerlerinin Anadolu Sigorta güvencesi altına alındığı vurgulanan reklam filminde, küçük de olsa insanların hayatına dokunan bireysel sigortalardan, ülkeye değer katan dev projelere kadar Anadolu Sigorta ürün ve hizmetleri etkileyici bir kurguyla anlatılıyor.

 

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply