Allianz Sigorta’dan acentelerine “ödül yağmuru”

Allianz Türkiye, 2012’den bu yana sürdürdüğü Allianz Lig’in şampiyonu olan acentesini otomobille ödüllendirdi. Acenteler arası keyifli rekabete sahne olan ‘Allianz Lig’ acente teşvik programı ile son 2 yıldır acentelerin motivasyonunu artıran şirket, satış hedeflerini yakalayan acentelerini ödüllendiriyor.

2012-2013 Allianz Lig sıralamalarında birincilik elde ederek ödül kazanan acente Tanyıldızı Sigorta oldu. Allianz Türkiye genel müdürlük binasında düzenlenen bir törenle Volvo V40 model bir otomobilin sahibi olan Tanyıldızı Sigorta adına acente sahibi Ünal Tanyıldızı, ödülünü Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın’dan teslim aldı.

Allianz Lig uygulaması ve ödüllerle ilgili konuşan Altın, Allianz’ın temel yaklaşımının ‘Acentelerle beraber kazanmak’ olduğunu vurguladı. Solmaz Altın, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de acentelerimizle büyüyen bir marka olmaya devam edeceğiz. Türkiye pazarındaki başarılarımızda da bu işbirliğinin büyük rolü olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle iş ortaklığımızı güçlendirecek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ödül kazanan acente sahibi Ünal Tanyıldızı ise, “2012’den bu yana sürdürülen Allianz Lig’de başarıya ulaşmak bizim için önem taşıyor” dedi. Allianz Lig’in acente çalışanları ve yöneticileri açısından motivasyonu maksimuma çıkaran bir uygulama olduğuna dikkat çeken Tanyıldızı, “Bu uygulamaya gerekli özeni gösterdik ve böylece ödülü kazandık. Bu konuda diğer acentelere de örnek olduğumuzu düşünüyoruz” diye ekledi.

ACENTELERE ÖDÜL YAĞIYOR

Allianz Sigorta ve acentelerin buluşmalarından bir diğeri de  Antalya Cornelia Diamond Resort and SPA otelde gerçekleştirildi. Önceki yıllarda olduğu gibi yoğun katılımla gerçekleşen Allianz Acenteler Toplantısı, ayrı bir heyecana da sahne oldu.

Aralık, ocak ve şubat ayları boyunca yaptıkları üretime göre çekiliş haklarına sahip olan Allianz Sigorta acenteleri, noter ve Milli Piyango yetkilileri huzurunda gerçekleştirilen çekilişe katıldı. Allianz Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, çekilişin büyük ödülü olan Mercedes A180 AMG’yi kazanan acenteyi belirledi. Ödülü kazanan acente Erka Sigorta oldu.

Ödülünü Allianz Sigorta Genel Müdürü Arif Aytekin’in elinden alan acente sahibi İhsan Altun, “2012’den bu yana Allianz Sigorta çatısı altında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geçen zaman içerisinde Allianz Sigorta için sadece müşterilerinin değil, aynı zamanda acentelerinin de çok özel ve değerli olduğunu hissetmemiz, performansımızı da olumlu etkiledi. İlk günden itibaren şirketimizin marka bilinirliği ve acentelerine kazandıran aynı zamanda teşvik eden uygulamalarıyla yarattığı ciddi farkların avantajlarını yaşadık. Bu farklardan biri olan Allianz Lig sistemi de daha dinamik, istikrarlı ve çapraz satışa daha fazla odaklanan bir acente olmamıza katkı sağlarken aynı zamanda kazançlarımızı da artırıyor. Acente dostu Allianz Sigorta’nın, yine acentelerine kazandırmak amacıyla düzenlediği Allianz Lig Loca çekilişi kampanyasının büyük ödülü Mercedes marka otomobili kazandığımız için şaşkınlıkla mutluluğu bir arada yaşıyoruz” dedi. Altun, ayrıca bu çekilişte yer almak için hedefe odaklanarak başarılı olan tüm personeline ve Allianz Sigorta ekibine de teşekkür etti.

Temel yaklaşımlarının, acenteleriyle beraber kazanmak olduğunun altını çizen Allianz Sigorta Genel Müdürü Arif Aytekin, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da acentelerimiz ile birlikte büyümeye devam edeceğiz. Türkiye pazarındaki başarılarımızda acentelerimizin çabalarını çok önemsiyoruz. İş ortaklığımızı güçlendirecek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Allianz Sigorta Loca Çekilişi’nde acentelerin kazandığı diğer ödüller ise şu şekilde sıralanıyor: 3 Apple Macbook Pro Notebook, 5 Samsung Note3 + Gear Cep Telefonu,  5 Apple iPhone 5S Cep Telefonu, 10 iPad Retina Tablet ve 3 Samsung LED TV.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply