AIG Sigorta’da acentelerin prim üretimi yüzde 44 arttı

 AIG Sigorta’da acentelerin prim üretimi yüzde 44 arttı

AIG Sigorta, satış kanalı, ürün yönetimi ve destek iş birimlerinin katılımı ile Adana’da bir strateji toplantısı gerçekleştirerek yol haritasını netleştirdi. İlki Kasım 2014’te İstanbul’da düzenlenen TEK AIG atölye çalışmasının ikincisi, 03-05 Nisan 2015 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirildi.  AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu’nun liderliğinde, AIG Sigorta Acenteler ve Brokerler Grup Müdürü Ayşe Gardet ile AIG Sigorta Acente Koordinasyon ve AIG Akademi Yöneticisi Ali Ensari’nin moderatörlüğü ile gerçekleşen toplantıya, bölge müdürleri, satış kanalı yöneticileri, ürün müdürleri, hasar, hukuk ve uyum departmanlarından yöneticiler katıldı.
Hukuk ve Uyum departmanlarının misafir olarak katıldığı toplantıda, yeni acenteler yönetmeliği konusunda özet bilgilendirmenin yanı sıra, şirket içi kural ve işleyiş prensipleri konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

İLK ÇEYREK DEĞERLENDİRMESİ
AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu’nun satış departmanının lideri vasfıyla yaptığı açılış konuşmasının ardından, ilk gün katılan tüm departmanların ilk çeyrek değerlendirme sunumları alındı.  İkinci gün ise, program yol haritasının netleştirilmesi amacıyla grup çalışmaları ile devam etti ve operasyonel mükemmelliğe ulaşabilmek için katılımcıların fikir alışverişinde bulunmaları sağlandı.  Dolu dolu geçen toplantı gündemi sonrasında AIG Sigorta ekibi, Adana Portakal Çiçeği Festivali’nde yorgunluk çıkardı.
Toplantı ile ilgili görüşlerini aldığımız AIG Sigorta Acenteler ve Brokerler Grup Müdürü Ayşe Gardet şunları söyledi: “Satış kanalı ve ürün yönetimi ile birlikte 40 kişinin bir araya geldiği 2 günlük toplantımızda hem ilk çeyrek sonuçlarını değerlendirdik hem de yılın geri kalanında hedef gerçekleştirmek için stratejik plan ve projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunduk. Ekip ruhunun her anına yansıdığı toplantı baştan sona yüksek enerji ve şeffaflık içerisinde yönetildi.

‘ACENTE KANALINDA YÜZDE 44 BÜYÜME’
Toplantıya katılan yöneticilerimizin tamamı, TEK AIG ruhu ile büyüme stratejimizi ve yol haritamızı gözden geçirdiler, yaratıcı ve yapıcı önerileri ile yol haritamızın netleşmesine katkıda bulundular.  Bu vesile ile hepsine katkıda bulundukları için teşekkür ediyorum.  Acenteler kanadında ilk çeyreği yüzde 44 büyümeyle tamamlamış olmanın gururu ve senenin geri kalanında da aynı başarıyı gösterecekleri inancıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”
“Bu toplantılar ekip ruhunun sağlamlaştığı, satış yöneticisi arkadaşlarımızın piyasa koşulları, iş ortaklarımızın beklentileri konusunda bilgilerini tüm şeffaflığıyla aktardıkları toplantılar olarak şekillendiriliyor” diyen Ayşe Gardet sözlerine söyle devam etti: “Şeffaflığın ve ekip ruhunun olmazsa olmaz bir özellik olduğundan emin oluyoruz.  Teknik departmanlar ve ürün yöneticisi arkadaşlarımız ise ürün, inovasyon, fiyatlama, hasar performansı gibi konularda satış yöneticilerine geri bildirimlerde bulunuyorlar ve böylece uzman görüşlerin karşılıklı paylaşıldığı bir çalışma ortamı yaratmış oluyoruz. Böylelikle hem ekip ruhunu hem de yaratıcılığı teşvik etmiş oluyoruz. Her seferinde gerçekten birbirimizi daha iyi anlamış ve beraberce daha iyi iş çıkarabileceğimiz alanları belirlemiş olarak ayrılıyor ve birbirimize destek vererek bunları hayata geçiriyoruz.”

HEDEFİMİZİN ÜZERİNE ÇIKTIK
Acente kanalında yılın ilk çeyreği için hedeflerinin üzerine çıktıklarını belirten Gardet, bu başarıyı anlattı: “Hedefimizin ötesine geçmek bizim için büyük bir başarıdır. Buradaki en önemli etkenin oto branşındaki açılımımız olduğunu söyleyebilirim. Hem ürün yapılandırılması hem de ‘AIG oto branşından uzak durur’ yaklaşımını değiştirmek bize yardımcı oldu. Acentelerimize bunları kanıtlamak için ‘Gürültü Yap’ kampanyasını başlattık. Temel olarak kampanya yüzde 15’lik bir fiyat indirimi sağlıyor. Tabii başarımızın nedeni sadece bu değil. Ürünlerde ve servis ağımızda iyileştirme yaptık, acentelerimize açtığımız ekranda kolaylıklar sağladık, odaklanarak çalıştık ve sonuçlarımızı günlük olarak izledik. Planlı bir stratejiyle hedeflerimizin üzerine çıktık.”
Acente ağındaki her bölgeden görüş aldıklarını aktaran Ayşe Gardet, herhangi bir soruna karşı hemen o bölgeye destek verdiklerini söyledi. Algıyı değiştirmek konusunda da hedeflerine ulaştıklarını ileten Gardet sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu kampanya yıl sonuna kadar devam etmeyecek ama algıda yarattığımız değişim sürecek. Bunun için düzenli olarak çalışıyoruz. İki farklı acentemizden sorumluluk tarafında önemli bir pay aldık ve bu alanda da hedeflerimize ulaştık. Piyasada yeni alanlar yaratmaya ve yeni ürünler getirmeye devam edeceğiz. Bulunduğumuz coğrafyada ve sigorta sektöründe yeni piyasalar ve alanlar oldukça önemli. Bir de bu yıl seçim yılı, yılın ikinci yarısında bir seçim bizi bekliyor. Dolardaki yükselme belli alanlarda duraklamaya neden oluyor. Acentelerimizden aldığımız geri dönüşler de bu şekilde. Türkiye’de olup biteni yakından takip ederek, yılın geri kalanında başarımızı devam ettirmeye gayret edeceğiz.”

AIG SİGORTA YOL HARİTASINI NETLEŞTİRDİ
AIG Sigorta çift haneli büyüme hedefine ulaşmak amacıyla çok kanallı büyüme stratejisini oluşturmuş ve AIG’nin global ölçekte öncelikli yatırım alan şirketleri arasına girmişti.  Hedefine ulaşmak için yol haritasını yenileyen AIG Sigorta, sektörün genç ve tecrübeli profesyonellerinin liderliğinde dağıtım kanalını yeniden yapılandırmış, insan kaynağı ve teknoloji yatırımına ağırlık vermişti.  Son dönemde hasar hizmetlerinin aldığı ISO 9001 ve 10002 kalite belgelendirmesi ile dikkatleri üzerine çeken AIG Sigorta ekibi, satış kanalı, ürün yönetimi ve destek iş birimlerinin katılımı ile Adana’da bir strateji toplantısı gerçekleştirerek yol haritasını netleştirdi.

 

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply