5N1S’de Öğretmenler Günü özel yayını: TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan sigortacılıkta eğitimi anlattı

 5N1S’de Öğretmenler Günü özel yayını: TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan sigortacılıkta eğitimi anlattı

5N1S’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel yayınında konuğumuz TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan sigortacılıkta eğitimi anlattı.

İlkeli ve güvenilir habercilik anlayışıyla sigorta sektörünü en güncel haberlerle buluşturan Sigortacı Gazetesi, YouTube üzerinden yayınlanan 5N1S programına devam ediyor. Acente, sigortacı ve sigortalı herkesin ilgisini çekecek olan; yeni nesil sigorta çözümlerinden geleneksel sigorta uygulamalarına, inovatif ürünlerden tartışılan yönetmeliklere kadar tüm konuların masaya yatırıldığı 5N1S’nin bu haftaki konuğu TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan oldu.

Öğretmenler Gününe özel olarak gerçekleştirdiğimiz 5N1S röportajımız YouTube kanalımızda! Pandemide öğretmen mi daha fazla zorlanıyor öğrenci mi? Uzaktan eğitim devam edecek mi? Sınıfsız ders nasıl oluyor? Pandemi sonrasında sigorta sektöründe eğitim süreçleriyle ilgili merak edilenleri TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan anlattı.

COVID-19 pandemisine rağmen sektörün 2020 yılında iyi bir sınav verdiğini söyleyerek sözlerine başlayan Kalkavan, online olarak devam eden TSEV eğitimleri ile ilgili şunları söyledi: “Uzaktan eğitim şeklinde planladığımız bir eğitimimiz vardı. Mart ayında uzaktan eğitimin yaygınlaşmasıyla birlikte zaten planladığımız eğitimi sunduk. Uzaktan eğitime en hızlı adapte olan kurum biz olduk. 20 Mart’tan itibaren tüm eğitimlerimizi online’da vermeye başladık. Pandemi süreci, normalde girmemiz gereken sürece bizi önceden soktu. Biz zaten uzaktan eğitimlere ağırlık vermemiz gerektiğinin farkındaydık. Pandemi döneminde ulaştığımız katılımcı sayısı geçen seneye kıyasladığımızda %50 arttı.”

Eğitimin hayat boyu devam etmesi gerektiğine değinen Kalkavan, “Sigortacılık, üniversite sonrası meslek içi eğitimlerle öğrenilen bir şey” dedi. TSEV’in kuruluş amacının sektörde var olan tecrübenin aktarılması olduğunu söyleyen Kalkavan, “Mevzuat ve genel şartlar haricinde eğitmenlerimiz derslerde iş hayatındaki tecrübelerini ve pratiği anlatıyor. Pandemi bittiğinde de hibrit modeller ile uzaktan eğitime devam etmeyi düşünüyoruz” bilgilerini verdi. 

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir