Köşe yazarımız Okan Utkueri, Sigortacı Gazetesi Instagram canlı yayınında köşe yazarlarımızdan Prof. Dr. Samim Ünan’ı konuk etti. Ünan, bugünkü canlı yayında dijital sigortacılık ve hukuki düzenlemeleri anlattı.

Sigortacı Gazetesi, Instagram kanalı üzerinden düzenlediği canlı yayınlarla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. 13 Mayıs 2020 Çarşamba 18.30’da köşe yazarlarımızdan Köşe yazarımız Okan Utkueri, köşe yazarımız Prof. Dr. Samim Ünan’ı konuk etti. Bugünkü canlı yayının konusu ise Sıfır Noktasında dijital sigortacılık ve hukuki düzenlemeler oldu.

MESAFELİ SİGORTA KONUŞULDU

Covid-19 süreciyle birlikte, birçok sektörle beraber sigortacılık alanında da önemli değişimler yaşanıyor. Bu konudaki önemli mevzuat düzenlemelerinin birisi geçen hafta yayınlandı. Sigortacılık alanında teknolojik inovasyon, dijitalleşme ve insurtech alanına ilgi duyanları yakından ilgilendiren ve “mesafeli sigorta” uygulamalarını düzenleyen bu yönetmelik çok önemli değişiklikleri barındırıyor. Dijital platfomlar, mobil uygulamalar ve kiosk cihazları gibi kanallar üzerinden yürütülecek sigorta işlemlerini düzenleyen yönetmelik, aynı zamanda mikro sigorta ürünlerinin sunulması adına da önemli bir adım. Her yasal düzenlemede olduğu gibi, bu yönetmeliğin de hukuki açıdan değerlendirilmesi ve pratik uygulamalar açısından ne ifade ettiğinin iyi anlaşılması çok önemli.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir