Yılmazyavuz: Çok yoğun ama verimli bir süreç geçirdik

 Yılmazyavuz: Çok yoğun ama verimli bir süreç geçirdik

Groupama İnsan Kaynakları ve İdari İşler’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özge Yılmazyavuz, alınan geri dönüşlerle süreci doğru bir şekilde yönetmek için çalıştıklarını ifade etti: “Uzaktan çalışmanın en büyük faydası çalışanların birbirine çok daha kolay ulaşabilmesi ve iş birliği kültürünün gelişmesi oldu. Birçok dijital projeyi bu sayede çok daha kısa sürede hayata geçirme fırsatı bulduk. Çok yoğun ama bir o kadar da verimli bir süreç geçirdiğimizi söyleyebilirim.”

Groupama olarak Kasım 2020’den bu yana çalışanlarının %85’inin evden çalıştığını, ancak son dönemdeki vaka sayısı artışından dolayı şu anda en fazla 30 kişi ofise gelecek şekilde bir planla ilerlediklerini ifade eden Groupama İnsan Kaynakları ve İdari İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özge Yılmazyavuz, bu rakamların toplam çalışanların %92’sinin evden çalıştığı anlamına geldiğini söyledi. Çalışan isteklerine paralel olarak karma bir çalışma modeli üzerinde çalıştıklarını dile getiren Yılmazyavuz, “Talepleri sınıflandırarak farklı çalışma modelleri uygulayacağız” dedi.

OFİSTE ÇALIŞMA ORANI %8’İN ALTINDA

Uzaktan Çalışma Yönetmeliği’nin iş sürelerine etkilerini de değerlendiren Yılmazyavuz, “Salgın döneminde çalışanlarımızla fiziksel olarak ayrı olsak da iletişimimize online kanallar üzerinden devam ettik. Üst yönetimimizin duyarlı, sahiplenici ve sağduyulu yönlendirmeleri ile tüm ekipler bu sürece kolayca adapte oldular. Biz de İnsan Kaynakları olarak düzenli bilgilendirmeler ve çalışanlardan alınan sürekli geribildirimler ile her an onların yanında olmaya gayret gösterdik” açıklamalarında bulundu. Groupama olarak çevik bir yönetim anlayışına sahip olduklarını vurgulayan Yılmazyavuz, “Türkiye’de ilk COVID-19 vakasının görüldüğü Mart 2020’de ise çalışanlarımızın %95’i tam zamanlı olarak evden çalışmaya başladı. Şu anda ise toplam çalışan sayımızın %8’ini aşmayacak şekilde ofisten çalışarak süreci sağlıklı bir şekilde yönetiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu dönemde Groupama olarak çalışan motivasyonuna büyük değer verdiklerini sözlerine ekleyen Yılmazyavuz, evden çalışma sisteminde çeşitli makaleler ve videolar hazırlayarak, motivasyonu artırıcı atölyeler ve webinarlar gerçekleştirdiklerini kaydetti.

‘YOĞUN AMA VERİMLİ BİR SÜREÇ GEÇİRDİK’

Son olarak, Yılmazyavuz yeni çalışma modelinin verimliliğe pozitif etkilerinin olduğunu ancak alınan geri dönüşlerle süreci doğru bir şekilde yönetmek için çalıştıklarını ifade etti: “Uzaktan çalışmanın en büyük faydası çalışanların birbirine çok daha kolay ulaşabilmesi ve iş birliği kültürünün gelişmesi oldu. Birçok dijital projeyi bu sayede çok daha kısa sürede hayata geçirme fırsatı bulduk. Çok yoğun ama bir o kadar da verimli bir süreç geçirdiğimizi söyleyebilirim.”

İlginizi Çekebilir