Vakıf Emeklilik ve Noor CM yeni bir projeye imza attı

Vakıf Emeklilik ve Noor CM yeni bir projeye imza attı

Sektörlerinin öncü iki lider kurumu olan Vakıf Emeklilik ve Noor CM atmış oldukları BES kampanyası adımı ile artık yatırımcılarının bugünden geleceğe daha güvenli planlamalar ve yatırımlar yapmalarını sağlıyorlar. Bireysel Emeklilik sektörünün öncü kuruluşu Vakıf Emeklilik adını bir kez daha yepyeni ve özel projeler alanında attığı işbirliği anlaşması ile duyururken, dev işbirliği ile sektördeki yeniliklerin öncüsü olmaya da devam ediyor. Vakıf Emeklilik, müşterilerini düşünerek Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) kampanyası başlatan, Kuveyt merkezli yatırım ve finansal hizmetler şirketi Noor Capital Market Menkul Değerler (Noor CM) ile BES kampanyası kapsamında işbirliğine gitti.

Yapılan anlaşma gereği Noor CM, isteyen müşterilerinin geleceklerini Vakıf Emeklilik tarafından BES sözleşmesi ile güvence altına alacak. Şirket, kampanyadan faydalanan her müşterisi için 100 liralık ek katkı payı desteği verecek. Böylece BES kapsamında yüzde 25 devlet katkısı yanında ayrı bir katkıda Noor CM tarafından müşterilerine tanınmış olacak.

Daha önce benzeri görülmemiş kampanyayı değerlendiren Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, anlaşmanın ortak fayda sağlayan önemli bir işbirliği olduğunu belirterek, “Ortadoğu’nun finans devlerinden Noor Capital’in müşterilerine sunduğu bireysel emeklilik ayrıcalığı için Vakıf Emeklilik’i tercih etmesi hem Türkiye hem de şirketimiz adına önemli bir adımdır” dedi.

Türk Cumhuriyetleri, Irak ve çevre ülkelerde büyümek için Türkiye’yi merkez olarak seçen Noor CM’in Vakıf Emeklilik ile gerçekleştirdiği işbirliği diğer kurumlar için de örnek teşkil edecektir. Sektörde yeniliklerin öncüsü olarak bilinen Noor Capital Market Menkul Değerler Genel Müdürü Jihad Shannak yaptığı açıklamada projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, atılan adımın önemine vurgu yaptı. Shannak açıklamasında “Sermaye piyasalarındaki ilerlemenin prestijli projelerden ve kampanyalardan geçtiğini” ifade etti. Vakıf Emeklilik ile başlatılan BES projesinin henüz ilk aşama olduğunu vurgulayan Shannak işbirliğini daha da ilerletme amacında olduklarını sözlerine ekledi.

Taraflar Vakıf Emeklilik Genel Merkezinde gerçekleştirilen zirve ile iş birliği protokolü imzaladı ve proje hayata geçirildi. Projenin ilk kapsamlı tanıtım faaliyetleri de 14-22 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen “CNR BOAT SHOW 2015” etkinliğinde gerçekleştirildi. Projeye dair tanıtım faaliyetlerinin önümüzdeki süreçte de benzer etkinliklerde gerçekleştirilmeye devam edileceği yetkililerce dile getirildi.

Yorum yazın