Türk Nippon Sigorta KOBİ’leri unutmadı

2016 yılına yeni ürünlerle hızlı bir başlangıç yapan Türk Nippon Sigorta’nın Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, Türk Nippon Sigorta olarak 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da isimlerinden sıklıkla söz ettirmeye devam edeceklerini ifade etti.
En büyük güçleri olan acenteleriyle birlikte yeni ürünlerinin satışında da başarıya ulaşacaklarına inanan Pamukçu,“2016 yılında piyasaya sunmuş olduğumuz iki adet sağlık tabanlı ürünümüzün yanında, yeni çıkarmış olduğumuz KOBİ Paket ürünümüzle de sektördeki yerimizi aldık” şeklinde konuştu.
Yeni çıkan ürünleri KOBİ Paket Sigortası’nı tanıtan Pamukçu, şunları söyledi: “KOBİ Paket Sigortası, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hazırlanan ve faaliyet grupları özelinde belirlenen ürün içerikleriyle ihtiyacı maksimum derecede karşılayacak paket bir poliçe. KOBİ’ler için yeni klozlarla zenginleştirilmiş bu ürün, KOBİ’lerin uğrayabileceği çeşitli zarar ve kayıplara karşı onları Türk Nippon Sigorta güvencesi altına alıyor.”

TÜRK NİPPON SİGORTA’DA KOBİ’LER ÖN PLANDA
Türk Nippon Sigorta olarak KOBİ’leri her zaman ön planda tuttuklarını dile getiren Pamukçu, “KOBİ’lere yönelmek ve onlara özel ürünler yaratmak açısından bizim küçük ve orta ölçekli işletmelere olumlu bir yaklaşım içerisinde olduğumuz açıkça görülebilir. 2015 yılından itibaren, ürün yapılarını tekrar gözden geçirdiğimiz orta ölçekli iş segmentine ağırlık verdik. Etkin olarak üretim yaptığımız bireysel sigortaların yanı sıra KOBİ’lerin yangın, sorumluluk, nakliyat ve inşaat sigortalarında ağırlıklı olarak büyüyerek, bu büyümeyi kârlılığımıza olumlu olarak yansıtmayı başardık.
2016 yılında da özellikle KOBİ’lerin yangın, sorumluluk, nakliyat ve inşaat sigortalarında hem üretimlerini hem de kârlılıklarını artırmayı hedefliyoruz.  Bu sebeple KOBİ’lere özel olarak hazırlamış olduğumuz KOBİ Paket ürünümüzü bu ay itibarıyla piyasaya sürdük” şeklinde konuştu.

‘TEK POLİÇEYLE BİRÇOK RİSK TEMİNAT ALTINDA’
Türk Nippon Sigorta olarak bugüne kadar en önem verdikleri konulardan birinin ihtiyaca göre ürün tespiti yaparak sigortalılarına sunmak olduğunu vurgulayan Pamukçu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu sebeple, ‘KOBİ Paket Sigortası’ tüm bu ihtiyaçlar göz önüne alınarak oluşturuldu, KOBİ’lerin karşılaşabilecekleri birçok riske karşı teminat ve klozu bir arada bulabilecekleri, işletmelerini tehdit eden riskler için farklı farklı poliçeler yaptırıp daha çok prim ödemek ve zaman harcamak yerine tek bir poliçeyle bu riskleri teminat altına alabilecekleri kullanışlı bir paket poliçe haline getirildi.”

‘ACENTELERİMİZİ UNUTMADIK’
Bu ürün oluşturulurken acenteleri için daha fazla gelir yaratma unsurunun da unutulmadığına dikkat çeken Pamukçu, başta komisyon olmak üzere limit ve ek kloz seçenekleriyle ürünün en çok tercih edilen KOBİ Paket ürünü olabilmesi için tüm detaylara bu doğrultuda yön verildiğini kaydetti.
Dr. E. Baturalp Pamukçu, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Kampanyalarla her zaman iş ortaklarımızın motivasyonunu artırmayı ve iş ortaklarımıza ek kazanımlar sağlamayı hedefliyoruz. Buna bağlı olarak, 2016 yılı içerisinde yeni ürünümüz KOBİ Paket Sigortası ile ilgili kampanyalara yer vereceğiz. Böylece, mevcut ürünün satışıyla hem sigortalılarımızı hem de acentelerimizi memnun edeceğimize inancım tam.”

‘KOBİ’LER EKONOMİNİN TEMEL YAPI TAŞI’
Genel anlamıyla küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olarak adlandırılan KOBİ’lerin değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yeteneklerinden ve esnek üretimlerinden bahseden Dr. E. Baturalp Pamukçu, “Bu hususlar göz önüne alındığında, bölgeler arasında dengeli büyüme, işsizlik sorununun indirgenmesi ve yeni istihdam alanları yaratılmasındaki katkıları sebebiyle ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınma yapısının temel taşlarıdır” dedi.
Gerek Türkiye’de, gerekse dünya ekonomilerinde KOBİ’lerin krizlerin atlatılmasında önemli roller üstlenen işletmeler olduğunun altını çizen Pamukçu, “Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerle, sanayisini tamamlamış gelişmiş ülkelerdeki KOBİ’leri sayı ve istihdam olarak karşılaştırırsak, gelişmiş ekonomilerde de KOBİ’lerin önemli bir yeri olduğunu rahatlıkla görebiliriz.”
KOBİ’lerin büyük işletmelere göre daha avantajlı olduklarını dile getiren Pamukçu, şunları söyledi: “Ekonomimizde, özellikle istihdam yönünden önemli bir yere sahip bulunan KOBİ’ler sanayinin gelişmesine katkıda bulunuyor, sürekli olarak değişen ve çeşitlilik gösteren taleplere kısa bir süre içerisinde daha kolay uyum sağlayabiliyor. Bunun yanında büyük ölçekli işletmelerin sağladıkları hizmetleri aynı şekilde sağlayıp, onları rekabetçi ortama çekerek ekonomiye canlılık kazandırıyor. Bütün bu özellikler KOBİ’leri daha tercih edilen ve ihtiyaç duyulan işletmeler haline getirmektedir.”

“KOBİ Paket Sigortası ile KOBİ’ler karşılaşabilecekleri birçok riske karşı teminat ve klozu bir arada bulabiliyor. Bu ürünle KOBİ’ler işletmelerini tehdit eden riskler için farklı poliçeler yaptırıp daha çok prim ödemek ve zaman harcamak yerine tek bir poliçeyle bu riskleri teminat altına alabiliyor.”

Yorum yazın