Sigortayeri’nden ‘Sigorta Cepte’

Sigorta hizmetlerinin en kolay şekilde müşteriye ulaşmasını sağlayan ve bu anlamda hizmetleri müşterisinin ayağına götüren, kişiye özel karşılaştırmalı poliçe olanağı sunan online satış platformu Sigortayeri.com’da yenilikler devam ediyor. Türkiye’de ilk kez Sigortayeri.com tarafından uygulamaya konulan Sigorta Cepte, SMS şubesi ile hizmet veriyor.
İlk olarak trafik sigortasında uygulanmaya başlanan bu sistemin ikinci uygulaması ise kasko sigortası oldu.

SİGORTA CEPTE İLE MÜŞTERİLER KASKO VE TRAFİK SİGORTASI TEKLİFLERİNE DAHA KOLAY ULAŞIYOR
Sigortayeri.com’un SMS ile Kasko ve Trafik Sigortası hizmetinden yararlanmak için cep telefonundan bir SMS göndermek yeterli oluyor. Mesajda ihtiyaca göre TRAFIK ya da KASKO yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numarasını yazıp boşluk bırakıp plaka numarasını yazıp 3950’ye SMS olarak göndermek yeterli oluyor.
Örnek format: Trafik 12345678910 34YK001 ya da Kasko 12345678910 34YK001  SMS’in ardından Sigortayeri.com, kişiye özel kasko ve trafik sigortası tekliflerini anında bularak müşteriye tekrar SMS ile yanıt veriyor. Daha fazla şirketten teklif almak isteyen müşterilerin ise gönderdikleri mesaja Ruhsat Belge Seri Numarası’nı eklemeleri yeterli oluyor.
Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerlığı İcra Kurulu Başkanı Ali Erhan Tamer, yeni başlattıkları hizmet konusunda şunları söyledi: “Sigortayeri.com olarak müşterilerimize her kanaldan hizmet vermeye çalışıyoruz. İnternet kadar mobil iletişime de önem veriyoruz. Bu sebeple sistemlerimizi SMS’e de entegre ettik. Amacımız günlük hayatın koşturmasında vakti olmayan müşterilerimizin hayatının daha da kolaylaşmasını sağlamak.”

Yorum yazın