Ray Sigorta’da hedef 1500 acente

Ray Sigorta’nın geride bıraktığı yılda 214 yeni acente açılışıyla 1129 acente sayısına ulaştığını belirten Ray Sigorta İcra Kurulu Üyesi ve Satış Direktörü Anıl Rasih Gülcen; “Yarım asrı geride bırakan bir şirket olarak, bağlılık oranı oldukça yüksek bir acente ağına sahibiz. 2010 yılında uygulamaya başladığımız stratejimiz çerçevesinde acente sayımızı artırmaya ve acentelerimize sunduğumuz hizmet kalitesini en üste taşımaya devam ediyoruz. Bu stratejimiz çerçevesinde 2014 yılında 214 yeni acenteyi dağıtım kanalımıza dahil ederek, 1129 acente ile ülke genelinde hizmet verdiğimiz il sayımızı 73’e çıkardık” dedi.

RAY SİGORTA’NIN OLMADIĞI İL KALMAYACAK
2015 yılı sonunda bu alandaki hedeflerinin henüz Ray Sigorta acentesinin olmadığı illerde de var olmak ve toplam acente sayısını 1500’e ulaştırmak olduğunu ifade eden Gülcen şunları söyledi: “Üretimin ve acente sayılarımızın bizim için beklentinin altında olan fakat potansiyeli olan illerde ise özel satış portföy teşkilat yapımızla son 3 yıl içinde hizmetlerimizi daha yoğun bir şekilde bu bölgelerde acente ve müşterilerimize ulaştırmaya çalıştık her geçen gün bu uygulamayı daha efektif şekilde ilerletmeyi hedefledik. Trabzon’da başladığımız, Eskişehir, Kayseri, Konya ile devam ettiğimiz bu uygulamamıza, 2014 yılında Muğla ve Aydın illerini de ekledik. Tüm satış ekibimizle birlikte dağıtım kanalımıza ve sigortalılarımıza en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunan, sigorta danışmanlığı yapan bir ekip olmayı hedefledik ve bu yolda devam ediyoruz.”

RAY SİGORTA’NIN FARKI: İLETİŞİM
Ray Sigorta’nın dağıtım kanalı yönetimi açısından sektördeki en önemli farklılığının iletişim olduğunu belirten Gülcen, “Tüm dağıtım kanalımızla her daim iletişim halindeyiz. Sektörde acentesine en fazla dokunan şirket Ray Sigorta’dır. Kazan kazan anlayışımız doğrultusunda verimli ve kazançlı işbirlikleri yapmaya özellikle özen gösteriyor, iş ortaklarımızı sigorta pastasının gelişmesine katkı sağlayacak branşlarda ve müşteri başına ürün adedini artırma konusunda destekliyoruz. Sigorta sektörünün gelişiminde ekonomik faktörler kadar sektörün insan kaynağının da önemli olduğu düşüncesinden hareketle, özellikle satış kanalında işinde uzman ve işini seven bir ekiple hizmet veriyoruz. Bu şekilde hem dağıtım kanalının hem de sigortalı sayısının artmasının sağlanabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

‘RAY 2014’TE MOTOR DIŞI BRANŞLARDA HEDEFİNE ULAŞTI’
Ray Sigorta’nın oldukça zorlu geçen 2014 yılını özellikle uzun yıllardır uyguladığı stratejisi doğrultusunda motor dışı branşlarda hedefini yakalayarak başarıyla tamamladığını dile getiren Gülcen sözlerini şöyle sürdürdü: “2014 yılında yoğun rekabetin yaşandığı motor branşında yüzde 7 oranında büyüyerek, yılı yaklaşık olarak 165 milyon liralık primle kapattık. Bu alanda trafik sigortaları beklentilerimizden fazla büyürken, özellikle kasko branşında geçtiğimiz yıla oranla istemediğimiz bir küçülme yaşadık. Burada özellikle sektör rekabetinin içinde bulunmamız agresif fiyatlama getirecek ve şirket kasko kârlılığını önemli ölçüde etkileyecekti, bunları yapmaktan özellikle kaçındık. Motor dışı branşta ise bazı büyük kurumsal sigortalardan uzaklaşarak hedeflediğimiz yüzde 8 büyüme oranını yakaladık, 214 milyon lira prim ürettik. Motor dışında yıl bazında en önemli büyüme yabancılara yönelik sigorta zorunluluğu dolayısıyla sağlık ve seyahat sigortaları ile havacılık ve tarım sigortalarında yaşandı. Tüm branşlarda ise toplamda yıl bazında yüzde 7 oranında büyüyerek yılı 380 milyon liralık prim üretimiyle tamamladık.”

2015 ZOR BİR YIL OLACAK
2015 yılının ise daha zor bir yıl olacağını ifade eden Gülcen; “Hem ülke ekonomisinin hem de buna bağlı olarak sektörün büyüme anlamında zorlu bir takvim yılı geçireceğini düşünüyorum. Ray Sigorta olarak zorlu geçeceğini öngördüğümüz bu yılda, daha çok iş yapmayı özellikle de kârlılığı yüksek branşlarda iş yapmayı planlıyoruz.

2015 yılında özellikle kasko, yangın ve mühendislik sigortalarına daha fazla odaklanacağız. Tecrübemizin ve iş yapma pratiğimizin güçlü olduğu alanlarda daha çok efor harcayacağız. Bu ürün gruplarında dağıtım kanalımızı da desteklemeye devam edecek, kârlılıklarını ve motivasyonlarını artırmaya yönelik pazarlama aktiviteleri ve kampanyalar düzenlemeyi sürdüreceğiz” dedi.

HIZLI TEKLİF SİSTEMİYLE ACENTELER DAHA ÇOK KAZANACAK
Ray Sigorta’nın olmadığı il ve ilçelerde dağıtım ağını geliştirmeye devam edeceğini belirten Gülcen, şirketin 2015 yılında özellikle teknoloji yatırımlarına daha fazla önem vereceğini ifade ederek şunları söyledi: “Hem dağıtım kanalımızın hem de sigortalılarımızın memnuniyeti açısından teknoloji yatırımları çok önem kazanıyor. Daha hızlı, daha kolay ve hatasız iş ve hizmet için gelişmiş teknolojiye sahip olmanız günümüz iş dünyasında kaçınılmaz. Biz de bu anlayıştan hareketle 2014 yılında çalışmalarına başladığımız ve 2015 yılında tamamlayarak kullanıma sunacağımız hızlı teklif sistemi ile artık acentemize daha kolay ve hızlı teklif verebilme ve poliçeleştirme imkânı sağlayacağız. Ayrıca 2015 yılında sahada rekabeti takip edecek, acentelerimizin daha fazla kazanacağı yapılar üzerinde çalışacağız.”

Yorum yazın