Primi düşürmenin bin bir yolu var!

Günümüzde birçok kişi sigortaya daha az prim ödemek için yöntemler arıyor. Bu bağlamda gelişen teknoloji de birçok imkan sunuyor. Sigorta primlerini düşürmek için farklı bir yol geliştiren Friendsurance şirketi, bir sosyal ağ üzerinden müşterilerine hizmet veriyor. Sisteme dahil olmak isteyenler, sigorta ihtiyaçları için birçok şirketin ürünlerine bu ağ üzerinden ulaşabiliyor. Bu ağın diğerlerinden farkıysa, sigortalıların bu sisteme soktukları yeni müşteri sayısına göre prim indirimi kazanması.
2010 yılında kurulan Almanya kökenli Friendsurance, diğer sosyal ağlarla aynı şekilde çalışıyor. Sisteme katılmak isteyenlere, bu yolla sigortalı olmuş birinin davetiye göndermesi gerekiyor. Davetiyeyi kabul eden ile gönderen bu ağ üzerinden birbirine bağlanıyor. İki kişinin ağ üzerinden birbirine bağlanması sonucunda, iki taraf da herhangi bir hasar ödemesi durumunda birbirlerine 30 euro gibi miktarlarda maddi destek sağlamayı kabul etmiş sayılıyor.
Sisteme dahil olan kişinin ne kadar bağlantısı varsa, olası bir hasar durumunda alacağı destek de o kadar artıyor. Kişinin sigortasını yaptırdığı şirket, tazminatı ödedikten sonra kişinin bağlantıları sayesinde Friendsurance’tan maddi destek olarak kazandığı meblağı sigortalısına geri ödüyor. Ağ üzerinden 10 bağlantı kurmuş bir sigortalı, tazminat ödenmesi durumunda ödediği primlerin yaklaşık olarak yüzde 50’sini böylece geri alabiliyor.

Yorum yazın