“Oto sigortalarında ilk akla gelen şirketlerden biri olmak istiyoruz”

5N1S’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel bölümüne konuk olan Hepiyi Sigorta Trafik Ürün ve Tarife Teknik Direktörü Gamze Demirhan ile Kasko Ürün ve Tarife Teknik Direktörü Duygu Bozkurt, oto sigortalarında sektör liderliği hedeflerinin bulunduğunu ve oto sigortalarında ilk akla gelen şirketlerden biri olmak istediklerini belirttiler.

5N1S’nin bu bölümüne Hepiyi Sigorta Trafik Ürün ve Tarife Teknik Direktörü Gamze Demirhan ile Kasko Ürün ve Tarife Teknik Direktörü Duygu Bozkurt konuk oldu. Hepiyi Sigorta’nın ilk iki yılını değerlendiren Gamze Demirhan, sigorta şirketi kurmanın kolay olmadığını ancak Hepiyi Sigorta’nın şu an en çok teklif veren sigorta şirketi haline geldiğini belirtti. 2023 yılında trafik branşındaki sorunlara rağmen iyi bir teknik sonuç aldıklarını söyleyen Demirhan, “Trafikte pazar payımız %3,5 oranında. Sonuçlardan gururluyuz” dedi. Duygu Bozkurt ise, “İki yılın dinamik ve heyecanlı geçtiğini söyleyebilirim. Şirketin kuruluş aşamasında ne kadar zorlu, mesai gerektiren bir süreç olduğunu konuştuk ve tam olarak beklediğimiz gibi geçti. Ben bu iki yılı eğlence trenlerine benzetiyorum. Çünkü heyecanlı, eğlenceli ve aynı zamanda da inişli çıkışlı bir yıl geçirdik” diye konuştu.

‘İSTİKRARLI BİR BÜYÜME HEDEFLİYORUZ’

Hepiyi Sigorta’nın gelecek dönem hedeflerine dair değerlendirmelerde bulunan Demirhan, şunları söyledi: “Henüz yeni bir şirketiz. Verilerimiz daha büyüyecek, tarifelerimiz daha güçlü ve tutarlı bir hale gelecek. Altyapı, sistem ve tarife geliştirmelerimizle oto sigortalarında ilk akla gelen şirketlerden biri olmak istiyoruz. Oto sigortalarında liderlik hedefimiz var. Acentelerimizin ve müşterilerin adil fiyatlama, iyi hizmet, iyi teminat diyince aklına biz gelmek istiyoruz. Ek olarak istikrarlı bir büyüme hedefimiz var.” Hepiyi Sigorta’nın 2024 yılında ana önceliğinin otomasyon süreçleri olacağını belirten Bozkurt, “Dijital bir şirketiz. Çok fazla sayıda acenteye teklif veriyoruz ve sektörün oto sigortalarında lideri olmak istiyoruz. Bu yüzden bütün süreçlerimizi dijitalleştirmemiz, otomasyona çevirmemiz gerekiyor. Amacımız her gün bir önceki güne göre daha iyi olmak” şeklinde konuştu.