MetLife, Türk basketbolunu geleceğe taşıyor

MetLife, Türk basketbolunu geleceğe taşıyor

Basketbolcuların ve tüm basketbol emekçilerinin geleceklerini güvence altına alabilmelerini teşvik etmek, ülkemizdeki tasarruf bilincini artırmak ve Türk basketboluna katkı sağlamak amacıyla sektörde bir ilke imza atarak Basketbol Süper Ligi’ne sponsor olduklarını açıklayan MetLife Emeklilik Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “Basketbol her geçen gün hem ekonomik değer yaratan, hem de sportif başarılarını artıran bunun yanı sıra izleyici kitlesi yönünden gelişmekte olan bir spor dalı. Biz de Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştirmekte olan genç, başarılı emeklilik ve hayat sigortaları sağlayan bir şirketiz. Bu anlamda misyonlarımız örtüşüyor. Sağladığımız ürünlerle toplumun her kesimine hitap eden global bir şirketiz. Türkiye’de milyonlar tarafından takip edilen ve Avrupa’da büyük ses getiren Basketbol Süper Ligi’ne uzun soluklu destek vererek, Türk basketbolunun geleceğini güvence altına almak ve sayısı milyonları aşan basketbol izleyicilerine dokunmak istiyoruz. Bugün de bunun haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Yurtseven, toplantı sırasında, Türkiye Basketbol Federasyonu ile imzalanan işbirliği anlaşmasının bir sponsorluk protokolünün ötesinde; özellikle gençlerimizin yoğun ilgi gösterdiği basketbolumuzun gelişimine katkı sağlamayı ümit ettikleri bir sorumluluk projesi olduğunu söyledi.

BASKETBOL SÜPER LİGİ METLIFE İLE BES’LENİYOR

Federasyon çalışanları, sporcu ve koçlar için giriş aidatının yanı sıra yönetim gider kesintisi ödemeden Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olabilmesini sağlayacak özel bir plan oluşturduklarını müjdeleyen Deniz Yurtseven, konu hakkında şunları söyledi: “Bu özel plan çerçevesinde tüm federasyon çalışanlarına ‘hoşgeldin katkı payı’nı da armağan ediyoruz. Sponsorluğumuzun Türk basketboluna, ligimize ve kurumumuza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu sezon gerek ulusal ligde gerekse uluslararası turnuvalarda mücadele edecek tüm takımlarımıza can-ı gönülden başarılar diliyorum.”

 

MetLife’ın Basketbol Süper Ligi’ne sponsor olmasının ardından açıklamada bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay “Toplumun her kesimine hitap eden emeklilik ve hayat sigortaları sağlayan MetLife’ın BSL’ye sponsor olmasından dolayı büyük mutluluk duymaktayız. MetLife’ın aynı zamanda basketbolcuların ve tüm basketbol emekçilerinin geleceklerini güvence altına almalarını teşvik etmek amacıyla yola çıkmasını oldukça olumlu buluyorum. Yarın başlayacak olan 2015-2016 BSL Sezonu, diğer sponsorlarla beraber MetLife’ın da desteğiyle çok daha çekişmeli ve heyecanlı olacak” dedi.

Yorum yazın