Liberty Sigorta odak grup toplantılarına devam ediyor

Acenteleriyle düzenli olarak görüşen, karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak şirketteki son uygulamalar hakkında onları bilgilendiren Liberty Sigorta, bu kapsamda odak grup çalışmalarına 2015 yılında da hızla devam ediyor. Bu yıl konsept olarak Nakliyat ve Mühendislik Sigortalarını belirleyen Liberty Sigorta ekibi, 10-17 Şubat’ta İstanbul’daki acentelerinin yanı sıra, 20 Mayıs’ta İç Anadolu Bölge Müdürlüğü ve 28 Mayıs’ta Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü acenteleri ile bir araya geldi. Liberty Sigorta Genel Müdürü Defne Türkeş, Oto Dışı Ticari Sigortalar ve Reasürans Direktörü Yaşar Fıstıkçı, Satış ve Pazarlama Direktörü Halil Bay ve Bölge Satış Ekiplerinin katıldığı toplantılara çok sayıda Liberty acentesi de yoğun ilgi gösterdi.

‘KARARLARIMIZDA ACENTELERİN DE PAYI VAR’
Acentelerle farklı mecralarda bir araya gelmenin gündemi yakalamak için oldukça önemli olduğunu belirten Liberty Sigorta Satış ve Pazarlama Direktörü Halil Bay, düzenledikleri toplantılar hakkında, “Bu yıl dört bölgede Nakliyat ve Mühendislik konularını derinlemesine konuşmak ve fikir alışverişinde bulunmak için acentelerimiz ile bir araya geldik. Bu toplantılarda edindiğimiz geri bildirimler sayesinde acentelerimiz şirket olarak aldığımız kararlarda pay sahibi oluyor” diye konuştu. Toplantıların iki taraf için de faydalı olduğunu ve ilerleyen dönemde de devam edeceğini belirten Bay, “Oto Dışı Sigortalar Direktörümüz ve Genel Müdürümüzün de katıldığı bu toplantıların devamını ilerleyen günlerde diğer bölgelerimizde de yapacağız. Bu toplantılarla acentelerimize kendimizi anlatmak ve onlara geçen yıla göre neleri daha iyi yapacağımızı aktarmak istiyorduk. Ayrıca bu sayede acentelerimizin talep ve ihtiyaçlarını da dinleme fırsatımız oldu. Bugüne kadar bizden talep ettikleri birçok uygulamayı kısa sürede hayata geçirdik. Acentelerimizin ağırlıklı olarak istediği şeyler şirket stratejimiz ile örtüşen konulardı. Onlar hayatın kolaylaşmasını istiyorlar biz de onların hayatını kolaylaştıracak aksiyonlar alıyoruz” dedi.

‘NAKLİYAT VE MÜHENDİSLİK SİGORTALARINI BÜYÜTECEĞİZ’
2013 yılında portföy dağılımını değiştirmeye başladıklarını ifade eden Bay, “2014 yılının sonuna geldiğimizde oto dışı branşlarda bir önceki yıla göre yüzde 40’ın üzerinde büyüyüp, portföyümüzdeki oto dışı payını 10 puan artırarak yüzde 30 seviyelerine getirdik. Oto dışında en büyük payı yangın sigortaları alıyor. 2 yıl önce başladığımız bu yolculukta yangın sigortalarında acentelerimizle iyi bir noktaya geldik” diye konuştu. Liberty Sigorta’nın mayıs sonuçlarına bakıldığında Nakliyat ve Mühendislik prim üretiminde geçen yıla göre üç kat büyüdüğünü vurgulayan Bay,  “Şimdi ise Yangın sigortaları temelinin üzerine daha fazla uzmanlık gerektiren Nakliyat ve Mühendislik sigortalarını inşa etmek istiyoruz. Bu konuda da büyük atılımlar yaptık, Reasürans kapasitemizi bu yılın başında genişleterek talepleri daha iyi karşılar duruma geldik. Şimdi ise odak grup toplantıları düzenleyerek acentelerimiz ile fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.

Yorum yazın