“Küresel ısınmayı biz anlatmazsak kim anlatacak?” Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken 5N1S’de

 “Küresel ısınmayı biz anlatmazsak kim anlatacak?” Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken 5N1S’de

İklimden inovasyona kadar birçok önemli konu başlıklarını mercek altına alan Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, “Türkiye’de de dünyada da geleceğimizi tehdit eden unsurlar nedir diye baktığımızda, birinci sırada küresel ısınma ve iklim değişikliğini görüyoruz. İnsanların yaşam biçimlerinin de küresel ısınmaya sebep olduğunu anlatmamız lazım. Bunları biz anlatmazsak kim anlatacak” şeklinde konuştu.

5N1S program konuğumuz Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ile iklimden inovasyona, teknolojiden eğitime sektörün en önemli başlıklarını mercek altına aldık. 5N1S söyleşimizde iklim değişimi ve karbon salınımı gibi konularda farkındalık oluşturmanın riskle iç içe olan sigortacıların bir sorumluluğu olduğunu söyleyen Ölken, Axa Sigorta’nın acente, inovasyon ve eğitim tarafında hayata aldığı uygulamaları değerlendirdi.

‘ASLİ İŞİMİZ SİGORTACILIK’

“Sigortacılığın özünde insan var” diyen Yavuz Ölken, şirket olarak faaliyet sebeplerini şöyle anlattı, “İnsan için kıymetli olan hayatı, büyük emeklerle sahip olduğu varlıkları ve etrafındakiler. Türkiye’de de dünyada da geleceğimizi tehdit eden unsurlar nedir diye baktığımızda, birinci sırada küresel ısınma ve iklim değişikliğini görüyoruz. İklim değişikliği ve küresel ısınma bağlantılı olarak bir sürü şeyin sebebi. Biyoçeşitliliğin kaybolması, kuraklık, bulaşıcı hastalık… Sigortalanma ihtimali var olan şeyleri farkındalık yaratarak bir teminat altına alma önermesinde bulunduk. İnsanların yaşam biçimlerinin de küresel ısınmaya sebep olduğunu anlatmamız lazım. Bunları biz anlatmazsak kim anlatacak?”

Teknoloji ve inovasyon üzerine de yorumlarda bulunan Ölken, “Asli işimiz sigortacılık. Teknolojiyi keşfetmiyoruz. Var olan teknolojileri iyice anlayıp ürünümüzü, iş süreçlerimizi veya hizmetimizi inovatif hale getiriyoruz. Önce müşteriyi, acenteyi ve çalışanı dinleyeceksiniz. Onların ihtiyaçlarına ve süreçlerine bakarak süreçleri kolaylaştırmak ve teknolojiyi kullanmak gerek” dedi.

İlginizi Çekebilir