Ilık bir sonbahar günü, keyifli bir buluşma…

Geleneksel yazarlar yemeği buluşmamız geçen ay oldukça farklı seyretti. Kurban Bayramı nedeniyle buluşmamız biraz gecikti. Bunun yanında buluşacağımız mekân konusunda da, yemeğe katılacak arkadaşların programları nedeniyle bir değişiklik yaptık. İlk planımız, hazır ünlü İspanyol ressam Joan Miró’nun sergisi de varken Sakıp Sabancı Müzesi’ne gidip, müze içinde yer alan Müzedechanga’da buluşmaktı. Ancak pazartesi günleri müze kapalı olduğundan ve arkadaşların bazıları programını buna göre yaptığından, biz salı günü için yaptığımız programı pazartesi gününe çekerek Harbiye Borsa Lokantası’nda buluştuk.
Ilık bir sonbahar günüydü. Aslında bize kapalı mekânda bir masa hazırlamışlardı, ama havanın güzelliği tüm arkadaşları cezbedince lokantanın terasında yeni bir masa hazırlattık ve yemeğimizi Boğaziçi’ni uzaktan seyrederek orada yedik.
Keyifli bir gündü. Yurtdışında bulunan yazarımız Hakan Yurdakul dışında bütün arkadaşlarımız yemekteydi. Konuklarımız masadakilerin hemen hepsinin yakından tanıdığı sigortacı dostlarımız Ahmet Hamdi Başer ve Hazım Tümtürk’tü. Borsa Lokantası’nın servis sırasında yaptığı aksaklıklar bile keyfimizi bozamadı…
Sadece bizim değil, çoğu buluşmada olduğu gibi futbol muhabbetiyle başlayan sohbet oldukça farklı ve renkli mecralara doğru akıp gitti. Bu arada başta David Ağabey olmak üzere tüm fıkracılarımız da gerçekten günündeydi. Neşe, masanın baş köşesine gelip oturdu. (M. Emin Özcan)

Yorum yazın