Halk Emeklilik BES’te Hızlı Büyüyor

Yılbaşında toplam fon büyüklüğü 338 milyon lira olan Halk Hayat ve Emeklilik, ilk altı aylık dönemde fon büyüklüğünü 235 milyon lira artırarak haziran sonu itibarıyla 573 milyon liraya ulaştırdı.

Bireysel Emeklilik Fon Pazarı yılın ilk altı ayında yüzde 21’lik bir büyüme performansı gerçekleştirirken Halk Hayat ve Emeklilik, aynı dönemde, yüzde 70’lik bir büyüme performansı göstererek Bireysel Emeklilik Fon Pazarının 3 katı bir büyüme hızı yakaladı. Halk Emeklilik böylece fon büyüklüğü 300 milyon liranın üzerinde olan bireysel emeklilik şirketleri arasında en yüksek oranla büyüyen şirket olma başarısını gösterdi.

32 milyar liralık Bireysel Emeklilik Pazarının, yüzde 1,81’ini oluşturduklarını belirten Halk Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Nurullah Okur, Bireysel Emeklilik Fon Pazarındaki paylarını her geçen gün daha da artırdıklarına dikkat çekti. Okur, konula ilgili şunları söyledi: “Yıl içerisinde satışına başlamış olduğumuz ve Haziran sonunda 19 milyon lirayı bulan Katılım Fonlarımız, yaygın bireysel satış örgütümüz, acentelerimiz ve alternatif dağıtım kanallarımız ile gösterdiğimiz büyüme başarısı çok ciddi bir çalışmanın sonucudur.”

Yorum yazın