Fahri Altıngöz Aksigorta Genel Müdür Vekili oldu

 Fahri Altıngöz Aksigorta Genel Müdür Vekili oldu

Aksigorta’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre Fahri Altıngöz, 1 Ocak 2022 tarihinde “Genel Müdür Vekili” olarak atandı. Altıngöz daha önce Aksigorta Kurumsal Teknik, Satış, Hukuk ve Reasürans Genel Müdür Yardımcısı pozisyonundaydı.

Aksigorta’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre Fahri Altıngöz, 1 Ocak 2022 tarihinde “Genel Müdür Vekili” olarak atandı. Altıngöz daha önce Aksigorta Kurumsal Teknik, Satış, Hukuk ve Reasürans Genel Müdür Yardımcısı pozisyonundaydı. 1 Ocak 2022 tarihinde Aksigorta tarafından yapılan KAP açıklaması şöyle:

“1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Kurumsal Teknik, Satış, Hukuk ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Fahri Altıngöz “Genel Müdür Vekili” olarak atanmıştır. Teknoloji ve Operasyonel Mükemmellik fonksiyonu Genel Müdür Yardımcılığı görevine, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun onayına tabi olmak üzere, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Seydi Kaan Konak’ın atanmasına karar verilmiştir.”

Söz konusu KAP açıklamasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fahri Altıngöz yönetimindeki Acente, Kurumsal Banka, Broker ve Sağlık Satış bölümleri Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran’ın sorumluluğu altında “Satış Kanalları Yönetimi ve Sağlık” fonksiyon adıyla birleştirildi.

Altıngöz’ün yönetimindeki Reasürans, Teknik ve Risk Mühendisliği bölümlerinin sorumluluğunu “Teknik, Reasürans ve Müşteri Deneyimi” fonksiyon adıyla Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel üstlenirken, Metin Demirel’den boşalan “Teknoloji ve Operasyonel Mükemmellik” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Aksigorta’da Yönetişim ve Servis Yönetimi Bölüm Müdürü olarak görev yapmakta olan Kaan Konak atandı.

Ayrıca yine Fahri Altıngöz yönetiminde bulunan Hasar Hukuk ve Bedeni Hasar ile Kurumsal Hukuk ve Uyum bölümleri; “Hukuk ve Bedeni Hasar” bölümü olarak “Hasar ve Hukuk” fonksiyonu altında Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya’nın sorumluluğunda birleştirildi.

2022 yılı itibarıyla İnsan Kaynakları çatısı altında “Agile Yönetim” bölümü kurulurken  Kurumsal İletişim ve Marka İletişimi birimlerinin sorumluluğunu, İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik fonksiyonu Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale üstlendi.

İlginizi Çekebilir