Çocuklar sağlıklı yaşamı eğlenerek öğreniyor

 Çocuklar sağlıklı yaşamı eğlenerek öğreniyor

MAPFRE GENEL SİGORTA, içinde bulunduğu toplumun sorun ve ihtiyaçlarından yola çıkarak MAPFRE Vakfı liderliğinde Türkiye’de pek çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyor. Vakfın odaklandığı alanlardan biri olan “Sağlıklı Yaşam” kapsamında 2014 yılından bu yana gerçekleştirilen projelerle binlerce çocuğa ulaşarak obezite ile ilgili bilinçlendirme sağlanıyor ve sağlıklı yaşamın ipuçları eğlenceli bir formatta veriliyor.
MAPFRE GENEL SİGORTA; dünyanın ve ülkemizin en büyük sağlık sorunları arasında yer alan obezitenin önüne geçmek ve erken yaşta çocuklarda bu konuda bilinç yaratmak amacıyla geçen yıl İstanbul’un 9 ilçesinde pilot olarak başlattığı projesini bu yıl genişleterek İstanbul’un tüm ilçelerinde uygulayacak. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile yürütülecek proje, İstanbul’un 39 ilçesinde 125 farklı okulda gerçekleştirilecek ve toplamda 8 bin çocuğa ulaşılacak.

PROTOKOL İMZALANDI
MAPFRE GENEL SİGORTA ve MAPFRE Vakfı, uygulanan bu sosyal sorumluluk projesi ile sağlıklı olma bilincinin çocuklarda yer etmesi ve ülkemizdeki obezite hastalığının görülme sıklığının azalmasını hedefliyor. İstanbul’un en ücra köşelerine kadar giderek sağlıklı beslenme ve günlük egzersizin önemini anlatacak projenin protokol imza töreni MAPFRE GENEL SİGORTA ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 12 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşti.
Protokol imza töreninde konuşan MAPFRE Vakfı Türkiye Sorumlusu Necla Aksoy “Sosyal sorumluluk projelerini faaliyetimizin vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor ve çok büyük bir keyifle hayata geçiriyoruz. Özellikle yeni nesiller için büyük bir sorun olarak addedilebilecek sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam sorununun önüne geçmek için Sağlıklı Yaşam Projesi’ni hayata geçirdik. Sağlıklı beslenme ve günlük egzersizlerin önemini anlatan çocuk oyunumuz ve hem öğrencileri hem de öğretmenleri hedefleyen ‘Kazağın mı Küçüldü’ isimli etkinlik kitaplarımızla öğrencilere eğlenceli ve ufuk açıcı bir etkinlik sunuyoruz. Geçen yıl eğitimcilerden ve öğrencilerden aldığımız olumlu geri bildirim ile bu yıl, projemizi tüm İstanbul’a yaymanın ve tabii ki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply