Basketbolda BJK & Sompo Japan anlaşması

 Basketbolda BJK & Sompo Japan anlaşması

Beşiktaş JK, Sompo Japan Sigorta ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre, Sompo Japan Sigorta bir yıl boyunca Beşiktaş JK Erkek Basketbol Takımı’nın sponsoru olacak.

BJK Akatlar Arena’da gerçekleşen imza törenine Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş JK Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, Sompo Japan Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Shinobu Arimoto ve Genel Müdür Recai Dalaş ile Beşiktaş JK Erkek Basketbol Takımı oyuncuları katıldı.

Beşiktaş JK Kulübü Başkanı Fikret Orman imza töreninde yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimizden bu yana sponsorluk alanında önemli faaliyetler gerçekleştirdik. Stadyumumuz için, futbol takımımız için bu ülkedeki en önemli sponsorluk anlaşmalarını tamamladık. Bu anlaşmaların hepsi, kendi alanlarında lider, birçoğu da uluslarası devlerle yapılan anlaşmalar oldu. Şimdi bu anlaşmayla birlikte, uluslararası üst düzey sponsorluk ölçeğimizi Uzak Doğu’ya da çevirmiş oluyoruz. Bizim için çok değerli olan Uzak Doğu pazarında kendi alanında öncü, dünyanın en büyük sigorta kuruluşlarından biri olan Sompo Japan Sigorta ile böyle bir sponsorluk anlaşması yapmak bizim için gurur verici. Sompo Japan Sigorta’ya da bize verdiği destek için teşekkür ediyorum. Bu işbirliğinin uzun süreli olmasını diliyorum” dedi.

Beşiktaş JK Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse imza töreninde yaptığı değerlendirmede Sompo Japan Sigorta ile işbirliğine gitmekten dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi ve şunları söyledi: “Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı ve Sompo Japan Sigorta’nın buluştuğu ortak noktalardan biri gelecekte daha da büyüyerek kendi alanlarına damga vurma hedefi. Her iki taraf da bunun için yılmadan çalışma azmine fazlasıyla sahip. Geçmişleri başarı hikayeleriyle dolu bu iki kuruluşun işbirliklerinin de çok başarılı olacağına, aynı zamanda sponsorluk anlayışı açısından da yeni açılımlar oluşturacağına inanıyorum. Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı ve uzun soluklu bir işbirliği olmasını diliyorum.”

‘BEŞİKTAŞ JK İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK GURUR VERİCİ’

Sompo Japan Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Shinobu Arimoto, Türkiye’ye yatırım yapmış olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi: “Gelişen ekonomisi, genç nüfusu, spora olan ilgisi, dinamik bir ülke olması nedeniyle Türkiye’de olmaktan, bu ülkeye yatırım yapmış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Spora destek veriyor olmak da bizim için ayrı bir mutluluk. Beşiktaş JK de, tıpkı Sompo Japan Nipponkoa gibi köklü bir kuruluş. İmzaladığımız bu anlaşma, gücünü geleneklerinden alan iki devin işbirliği oldu. Japonlar uzun süreli yatırımı severler. Bu anlaşmanın da uzun soluklu olacağına inanıyoruz.”

Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş ise, törende yaptığı açıklamada, “15 yıllık genç bir şirket olmamıza rağmen bugün sektörün en önemli oyuncularından biri durumuna geldik. İstikrarlı, kârlı ve kararlı bir şekilde büyüyoruz ve büyüdükçe de daha önemli projelerin altına imza atıyoruz. Beşiktaş Sompo Japan de bu projelerin önemli bir halkası. Türk basketbol ligi de tıpkı sigorta sektörü gibi önemli oyuncuların olduğu ve rekabetin yoğun yaşandığı çok zorlu bir arena. Bu bağlamda her iki ekip de dinamik ve savaşçı kadrosuyla takım olmayı benimsemiş, önemli hedefleri olan oyuncular. Bu nedenle Beşiktaş JK gibi köklü ve seçkin bir kulüple işbirliği yapmaktan ve basketbol takımına adımızı vermekten gurur duyuyoruz. Takımımıza başarılı bir sezon diliyorum” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply