Axa Sigorta’dan İyiSürücü mobil uygulaması

Axa Sigorta, sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştirmiş olduğu “İyi Sürücü Hareketini” destekleyen mobil uygulaması ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Türkiye’deki tüm sürücülerin kendilerini geliştirmeleri için hazırlanmış sosyal ağ destekli Axa İyiSürücü uygulaması, sürüş becerilerini geliştirme imkanı sunarak sürücülerin trafikteyken hızlanma, fren, dönüş davranışlarını kayıt altına alarak bir analiz yapıyor.

Yol boyunca kayıt işlemini otomatik olarak gerçekleştiren ve sürüş davranışlarını değerlendirerek yolculuk bittiğinde puan veren Axa İyiSürücü uygulaması, ne kadar iyi bir sürücü olunduğunu ölçüyor. Fren, hızlanma ve dönüş için ayrı ayrı puanlar veren ve genel puanlamayı da “sürüş skoru” olarak çıkaran Axa İyiSürücü uygulaması bonus ve rozetler kazanma, rozetlerin kilidi açılıp küçük ipuçları ile sürüş geliştirme, puan yükselttikçe seviye atlama, profil oluşturma ve arkadaş ekleme olanaklarını da sunuyor. AppStore’dan veya Google Play’den uygulamayı yükleyen kullanıcılar, aynı zamanda sürüş bitiminde skorlarını Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda arkadaşlarıyla paylaşma ve onları ağlarına davet ederek durumlarını takip etme ve karşılaştırma imkanı elde ediyor.

Axa İyiSürücü uygulaması, sürüş analizi ve değerlendirmesinin yanı sıra güvenli sürüş için kullanıcılarına düşük hız emniyeti, yol işaret ve levhalarının sürücüye yardımı, trafikte mesafenin korunması, dikkatli fren, doğru zamanda sinyal, rutin bakım, gece araç kullanımı gibi daha bir çok küçük ipucu veriyor.

AxaİyiSürücü uygulaması ile ilgili açıklamada bulunan Axa Sigorta Başkan ve İcra Kurulu Üyesi (Pazarlama ve Satış) Işıl Akyol, sosyal sorumluluk bilinci ile yol güvenliğinin iyileşmesine katkıda bulunmak için çaba sarfettiklerini dile getirirken, iyi bir sürücü olma yolunda kullanıcılara yardımcı olan Axa İyiSürücü uygulamasını hayata geçirmekten büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirtti. Akyol, uygulamayı, dijitalleşen dünyada sürücüleri bilinçlendirmede ve iyi bir sürücü olmaya teşvik etmede önemli bir adım olarak gördüklerini de sözlerine ekledi.

Yorum yazın