AXA SİGORTA yöneticileri strateji toplantısında buluştu

AXA SİGORTA’nın 2014 Yöneticiler ve Strateji Toplantısı’nın ikincisi 8-9 Ağustos 2014 tarihlerinde Point Otel Barbaros’ta gerçekleştirildi. Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi (Acente Satış Yönetimi ve Bölge Koordinasyon) Özer Şimşek’in 2014 birinci yarıyıl genel sektör üretim değerlendirmesi ile başlayan toplantı, Başkan ve İcra Kurulu üyesi (Mali ve İdari İşler) Ayşegül Denli, Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu üyesi (Muhasebe, Bütçe ve Stratejik Planlama) Gülhan Akturan ve Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu üyesi (Nakit Yönetimi ve Finansal Yatırımlar) Hülya Gülendağ’ın lokal kârlılık ve birinci yarıyıl IFRS sonuçları değerlendirmeleri, yatırım portföyü ve nakit akışlarla ilgili sunumları ile devam etti.
Toplantıda, Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu üyesi (Risk Yönetimi) Hervé Boulanger risk yönetim çalışmalarından bahsederken, Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu üyesi (İnsan Kaynakları ve İç İletişim) Esra Güller güven ve başarı kültürünün tüm çalışanlar tarafından benimsenmesine yönelik aksiyon planlarına değindi.Birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından toplantının ikinci yarısında ilgili departman yöneticileri tarafından 2014 birinci yarıyıl genel değerlendirmeleri kapsamında branş analizleri, emeklilik ve banka sigortacılığı konuları ele alındı. Toplantıların ardından tüm yöneticiler terfi eden çalışanların kutlama yemeği için bir araya geldiler ve Boğaz’da keyifli bir tekne turu gerçekleştirdiler.

BAŞARIDA SÜREKLİLİK
Toplantının ikinci günü konuk konuşmacı Nurdoğan Arkış ve Grup Gündoğarken’in “Başarıda Süreklilik” isimli eğitim programı ile başladı. Grup Gündoğarken’in şarkıları ile keyifli anların yaşandığı toplantı, AXA SİGORTA yöneticilerinin AXA vizyonu, operasyonel verimlilik, müşteri odaklılık, kolay AXA projeleri genel durumu, dijital stratejiler ve mobil uygulamalar sunumları ile devam etti. Tüm yöneticiler açısından oldukça verimli geçen toplantı, AXA HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Cemal Ererdi’nin 2014 birinci yarıyıl genel değerlendirme konuşması ve gelecek dönem hedef ve stratejileri paylaşımı ile sona erdi.

AXA SİGORTA’DA TERFİ KUTLAMASI
AXA SİGORTA her yıl olduğu gibi bu yıl da terfi eden çalışanları için eğitimler ve tekne gezisi ile kutlama gerçekleştirdi. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde eğitim danışmanlığı görevini yürütmekte olan Hakan Zihnioğlu tarafından gerçekleştirilen “Başarıya Giden Yol” isimli eğitim programında vizyon, misyon ve hedeflerin önemi, yeni pozisyonun sorumlulukları ve liderlik konuları üzerinde duruldu. Tüm gün süren eğitimde terfi eden çalışanlara yönetim becerilerini artırıcı bilgiler de verildi. Eğitimin ardından ise tüm AXA SİGORTA yöneticileri ve terfi eden çalışanlar için Boğaz’da düzenlenen tekne organizasyonu ile terfi kutlaması gerçekleştirildi.
Bulundukları pozisyonda bir üst unvana yükselen çalışanların açıklandığı kutlama töreninde, gösterdikleri performansla şirketin başarılarına katkıda bulunan ve öne çıkan AXA SİGORTA çalışanları üst yönetim tarafından ödüllendirildi. Keyifli bir akşam yemeği eşliğinde terfi eden çalışanlar ve tüm yöneticiler başarılarını doyasıya eğlenerek kutladılar.

Yorum yazın