SBN Sigorta’dan hem KOBİ’ye hem de emekliye sigorta

 SBN Sigorta’dan hem KOBİ’ye hem de emekliye sigorta

Sürdürülebilir büyüme ve kârlılık hedefi doğrultusunda organizasyon yapısını  yeniden düzenleyen SBN Sigorta, üretim kanallarına uygun yeni ürünlerle büyümesini sürdürüyor.

SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, “Teknolojik, ekonomik ve kültürel gelişmelerin getirisi olarak ilk aşamada bireysel sigortaların hızlı bir gelişim sürecine girdiğini görüyoruz. Bu gelişmeler sonucunda dağıtım kanallarının çeşitlenmesine paralel olarak mevcut branşlardaki ürünlerin limit ve kapsam açısından zenginleştiğini görüyoruz.  Bunun yanı sıra geniş kapsamlı ürünlerin yanında, ihtiyaca uygun, basit ve anlaşılır ürünlerle portföy zenginliğimizi artırmayı amaçlıyoruz. 2014 yılında da yeni sigorta ürünleriyle müşterilerimizin doğru seçimlerde bulunmasına destek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

AKTİF PAKET SİGORTASI KOBİ’LERE KAPSAMLI TEMİNATLAR SUNUYOR

Sektörde sıra dışı ve tercih edilen sigorta şirketlerinden biri olmak ve SBN Sigorta’nın yüksek hizmet kalitesiyle anılan bir marka olmasını sağlamak için hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Duray, şunları söyledi: “Hedeflerimizin daha da ileriye taşınması adına, 2014 yılı bizler için önemli bir yıl. Bunun için müşterilerimizin gelişen ve farklılaşan ihtiyaçlarına uygun teminatlar sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayabilmenin yolunun onları segmentlere ayırmaktan geçtiği bilinciyle, segmente edilmiş ürünlerle avantaj yaratmayı son derece önemsiyoruz.”

Bu çerçevede, KOBİ ve esnaflar için kapsamlı teminatlar içeren yapısıyla ‘Aktif Paket Sigortası’nı Şekerbank şubelerinden satışa sunduklarını belirten Duray, bu ürünün, bir işletme için gerekli olan tüm teminatlara ek olarak işverenin çalışanlarına ve üçüncü şahıslara karşı sorumluluğunu da teminat altına aldığını söyledi.

 

ATM’DE GASP EDİLEN EMEKLİLERE GÜVENCE

Yeni ürünlerinde sadece işletmeleri düşünmekle kalmadıklarını ifade eden Duray, farklı kesimler için de özel ürünler hazırladıklarını söyledi.  Şekerbank şubelerine maaşlarını transfer eden emeklilere hediye edilen ‘Emekli Destek Paketi’nin geniş teminat yapısıyla dikkat çektiğini ve ferdi kaza, acil sağlık gibi detaylı teminatlar içerdiğini anlatan Duray, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geniş teminat içeriğinin yanı sıra, ATM Hırsızlık teminatıyla emeklilerimizin Şekerbank banka kartı veya kredi kartıyla, yurtiçi banka ATM’lerinden para çektikten sonra ATM’nin çevresinde gasp veya hırsızlığa uğraması sonucunda oluşabilecek finansal zararları karşılıyoruz. Burada amaç, nakit paranın çalınmasına karşı emeklilerimize teminat sağlayabilmek.”

Asistans teminatlarıyla desteklenen bu ürünlerinin, emeklilerin gündelik yaşamlarında karşılaşabileceği sıkıntıları bertaraf etme amacı taşıdığını vurgulayan Duray, konutta tıbbi yardım desteğinden ambulans ve doktor gönderimine, tesisat problemlerinden çilingir hizmetine kadar pek çok hizmetin ürün kapsamında olduğunu söyledi.

 

‘SBN SİGORTA 2014’TE DE GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR’

SBN Sigorta için 2012’de başlayan yeni dönemin 2014’te de gelişmeye devam ettiğini söyleyen Recep Duray, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Her müşteri grubuna yönelik olarak geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz müşteri ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan satış kanallarımıza yeni ürün seçenekleriyle yeni fırsatlar yaratıyoruz. 2014’te genişlemiş ürün yelpazemiz, doğru fiyat yapısı ve doğru kurgulanmış hizmet stratejisiyle SBN Sigorta’nın yıldızı yükselmeye devam edecek.”

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply