Autoshow’da sigortacılık fuarı açıldı

 Autoshow’da sigortacılık fuarı açıldı

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Levent Korkut, mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

“Sigorta bilincini geliştirmek ve farkındalık oluşturmak adına iki yıldır bu haftayı büyük coşkuyla kutluyoruz. Sigorta Haftamızı verimli kılmak için Sigortacılık Genel Müdürlüğü mihmandarlığında, Türkiye Sigorta Birliği, TOBB-SAİK, DASK, SEGEM, acente dernekleri ve Ticaret Odaları Meslek Komiteleri ile birlikte birçok etkinlik düzenliyoruz” diyen Korkut, İTO Sigortacılık Meslek Komitesi olarak bu yıl İstanbul’da meslekleriyle ilgili STK’larla birlikte daha güçlü bir kutlama planladıklarını aktardı.

“Odamız Yönetim Kurulu’nun onayı doğrultusunda ANSADER, ASİAD, AVSAD, Brokerler, Eksperler, İSAD, PASAD, SAB, SAAD ile İTO’da iki kez buluştuk. İkinci toplantımıza TOBB Sigortacılık Müdürü ve SAİK Başkanı da katıldı. Çeşitli platformlarda tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirdik” diyen Korkut, bir tanıtım standını da İstanbul Autoshow 2015’te açtıklarını söyledi. Fuarın 22 – 31 Mayıs tarihleri arasında açık olduğunu ifade eden Korkut, ayrıca fuarın ciddi miktarda ziyaretçi aldığına değindi.

Korkut, standın açılmasına katkı sunan, başta TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’a, İstanbul Ticaret Odasından Fuarlar Şube Müdürü Aysun Yılmaz’a ve Cengiz Badalıoğlu’na, tanıtıcı broşür materyal ve benzeri afişler için TSB’den Füsun Dedehayır’a, DASK’la ilgili Genel Müdür Yardımcısı İsmet Güngör’e, Serpil Öztürk’e ve Müge Başbuğ’aa değerli katkılarından dolayı sektör adına teşekkür etti.
Sektörün hacminin 2013’te 24.2 milyar lira olduğunu hatırlatan Korkut, bu hacmin 2014 yılında yüzde 7.3 artışla 25.9 milyar liraya yükseldiğini belirtti. Korkut, sözlerini şöyle tamamladı: “Reel olarak bakınca ise yüzde 0.8’lik bir daralma var. Bu da sektörümüzün farkındalık ve sigorta bilinci geliştirmeye ne kadar ihtiyacı olduğunu ortaya koyuyor. Sigortada farkındalığı artırmak için mesajlarımızı doğru bir şekilde ortaya koymalıyız diye düşünüyorum.”

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply