Anadolu Sigortalılar yurtdışı tatillerinde de güvence altında

Türk sigorta sektörünün öncü firması Anadolu Sigorta, yaz sezonuyla birlikte sıklaşmaya başlayan yurtdışı tatilleri sırasında, herkesi yurtdışı seyahat sigortalarını yaptırmaya çağırıyor. Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvuruları ile beraber zorunlu talep edilen yurtdışı seyahat sigortasını Anadolu Sigorta’dan satın alan sigortalılar, sadece zorunlu tutulan 30 bin euroluk sağlık teminatlarına değil; bagajın kaybolmasından tarifeli bagajların zarar görmesi, çalınması veya gecikmesine kadar tatil keyiflerini kaçırabilecek pek çok aksiliğe karşı da kendilerini koruyorlar.

Yurtdışı seyahat sigortası yalnızca tatil sırasında olabilecek riskler için değil, tur ile yapılan tatilin iptal olması, aile üyelerinden birinin ölümü veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması gibi kişileri beklemedikleri bir anda hazırlıksız yakalayan durumlar karşısında da koruyor. Sigorta teminatları arasında; sigortalının acil mesajlarının gerekli yerlere ulaştırılması ve ihtiyaç anında hukuki/kanuni işlemlerde kullanmak üzere borç olarak sigortalıya belirli bir miktar nakit para sağlanması hizmeti de yer alıyor.

‘YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI SIRF ZORUNLU DİYE YAPTIRILMAMALI’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, yurtdışı seyahat sigortasının yalnızca vize alınırken mecburen yaptırılması gereken bir sigorta olarak algılanmaması gerektiğini belirtti. Ürünün, yurtdışına çıkacak sigortalılar için çok önemli teminatlar içerdiğini vurgulayan Ülken, “Hangi amaçla olursa olsun yurtdışına çıkan sigortalılarımızı, seyahat masraflarıyla karşılaştırıldığında son derece cüzi kalan bir prim tutarı karşılığında, yurtdışında oldukları süre boyunca, başlarına gelebilecek pek çok riske karşı güvence altına alıyoruz. Sigortalı olma ayrıcalığını yaşamak ve risklere karşı korunmak isteyen herkesi, acentelerimize başvurup, çok kısa bir sürede sigortalarını yaptırmaya ve bu ürünümüzden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

SEYAHAT SİGORTASINDA ANADOLU SİGORTA FARKI

Avrupa ülkeleri için yurtdışı seyahat sigortası yaptırmanın bedeli; 8 güne kadar 5.60 euro,16 güne kadar ise sadece 10.24 euro karşılığı lira. İsteyen sigortalıların düşük bir ek prim karşılığında, seyahat sırasında oluşabilecek ölüm ve sürekli sakatlık durumlarına karşı, ferdi kaza teminatını da ekleyebildikleri Anadolu Sigorta’nın yurtdışı seyahat sigortasıyla belirli limitler dahilinde sunulan teminatlar şu şekilde sıralanıyor:

–  Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi ve sigortalının nakli

–  Taburcu olduktan sonra daimi ikametgâha nakil

–  Vefat eden sigortalının nakli

–  Tur ile yapılan seyahatin iptali

–  Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında konaklama süresinin uzatılması

–  Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati ve konaklaması

–  Aile üyelerinden birinin ölümü veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati

–  Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması

–  Tarifeli bagaj kaybı, zarar görmesi, çalınması

–  Gecikmeli bagaj

–  Borç olarak kanuni işlemlerle ilgili kefalet

–  İlaç gönderilmesi organizasyonu

–  Acil mesajların iletilmesi

–  Pasaport veya bilet kaybı

–  Overbooking nedeniyle gecikme

Yorum yazın