Anadolu Sigorta’da Genel Müdürlüğe İlhami Koç atandı

38 yıllık çalışma hayatında Anadolu Sigorta’nın çeşitli kademelerinde görev almış olan Musa Ülken, son olarak 2012 yılında Genel Müdür olarak atanmıştı. Ülken, 31 Ekim 2016 tarihi itibariyle emekliye ayrılıyor. Musa Ülken’den boşalacak Genel Müdürlük görevine ise İlhami Koç atandı.

İlhami Koç, 1986 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olurken, aynı yıl Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda göreve başladı.

1994 yılı ekim ayında İş Bankası Menkul Kıymetler Müdürlüğü’ne Müdür Yardımcısı olarak atanan, 03 Ocak 1997 tarihinde ise, İş Yatırım Menkul Değerler’de Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetiminden sorumlu Birim Müdürü olarak göreve başlayan İlhami Koç, 1999 yılında, aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığı’na yükseldi. Koç, 11 Eylül 2001 tarihinde İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, 28 Nisan 2002 tarihinde de İş Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü olarak görev yapmaya başladı. 30 Ocak 2013 tarihinde ise Türkiye İş Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığına yükseldi.

Sermaye piyasaları ile ilgili çeşitli kurumların yönetim kurulunda görev yapmış olan Koç, halen İş Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı, İşbank AG, CSJC Isbank ve Şişe Cam Fabrikaları Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

İlhami Koç, 08 Temmuz 2014 tarihinde Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı olarak seçildi. Bu görevi dolayısıyla, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu’nda Birliği temsilen görev yapmaktadır.
Evli ve bir çocuk sahibi olan İlhami Koç, İngilizce bilmektedir.

İlhami Koç, T.C. Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ndeki gerekli prosedür tamamlandıktan sonra 14 Kasım 2016 tarihinden itibaren Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü görevine başlayacak.

Yorum yazın