Allianz, Türkiye’de müziğe yatırım yapıyor

“Müziğin Geleceği için 1 Olduk” sloganı ile yola çıkan Allianz’ın müzik alanındaki çalışmalarının ilk önemli ayağı olarak, Allianz global marka elçisi Lang Lang,
özel bir gösterim için İstanbul’da sahne aldı. Dünyanın ve Türkiye’nin lider sigorta şirketlerinden Allianz, Türkiye’de müziğin geleceğine yatırım yapma kararını açıkladı. “Müziğin Geleceği için 1 Olduk” sloganıyla yola çıkan Allianz, müzikten alınan ilhamla bireylerin yaşam kalitesini artırarak daha mutlu, umutlu ve sağlıklı toplumlar oluşmasını desteklediğini duyurdu.
Allianz bu odakta Türkiye’de müziğin birleştirici gücünden yararlanarak yetenekli gençleri destekleyerek, her yaştan insanın hayatında kalıcı ve pozitif değerler yaratmayı hedefliyor. Allianz’ın bu yatırımının ilk adımı olarak ünlü piyanist Lang Lang, sadece Allianz davetlilerine özel bir etkinlik için Türkiye’de sahne aldı. Bu özel gecede Lang Lang’a, Allianz Türkiye’nin liderliğinde oluşturulan Danışma Kurulu tarafından seçilen, 11 yaşındaki genç yetenek Kaan Baysal eşlik etti.
Müzik dünyasının yaşayan en genç efsaneleri arasında adı geçen ve Birleşmiş Milletler Barış Elçisi olan Lang Lang’ın Allianz markasıyla 2013 yılından bu yana bir iş ortaklığı bulunuyor. Tüm dünyada her yıl 120’ye yakın konser veren Lang Lang, bu doğrultuda Allianz’ın marka elçiliğini sürdürürken, Allianz da Lang Lang tarafından oluşturulmuş “Uluslararası Müzik Vakfı”nın (International Music Foundation) çatısı altında Allianz Gençler Müzik Kampı’nın (Junior Music Camp) destekçisi olmaya devam ediyor. Allianz, bu konudaki global tecrübesi ve birikimini Türkiye’ye de sunmaya hazırlanıyor.
ALLIANZ’DA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
Allianz Türkiye’nin müzik alanında yapacağı çalışmalarının açıklandığı basın toplantısında, “Allianz Grubu ile uzun soluklu bir iş ortaklığı olan Lang Lang’ı bugün İstanbul’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Allianz Grubu’nun global gücünü ülkemizde daha çok hissedeceğimiz bir sürece girdik” diye konuşan Allianz Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, iş ortaklarından müşterilere ve çalışanlara herkesin bu dışavurumcu yaklaşımdan memnun olacağını vurguladı.
Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın ise, globalde Lang Lang ile sürdürülen başarılı işbirliğinin bir yansıması olarak, Türkiye’de böyle büyük bir projeye imza atmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Allianz olarak Türkiye’de müziğin geleceği için ‘1’ olduk. Marka elçimiz Lang Lang’ın İstanbul ziyareti ve seçilen genç yeteneğimiz Kaan Baysal’la birlikte sahne alması, bu yatırımların ilk büyük adımı” değerlendirmesini yapan Altın, “Müşteri memnuniyetine odaklanan ve yeni nesil dışavurumcu bir şirket olarak, içinde bulunduğumuz toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olma vizyonuyla hareket ediyoruz. Bu konuda hedeflerimizin ortak olduğu STK’larla da işbirliklerini hayata geçiriyoruz. Bu işbirliklerimiz arasına misyonuna gönülden inandığımız Barış İçin Müzik Vakfı’nı koyduk. Öncü Kurumsal Destekçileri olarak önümüzdeki dönemlerde toplumu dönüştürecek çalışmalara imza atacağız. Farklı ve yenilikçi yaklaşımımızla, odağımıza müzik olan çalışmalar koyarak, toplumun tüm kesimlerine ilham kaynağı oluşturacak dışavurumcu projelerle dokunmaya devam edeceğiz” dedi.
Allianz gibi öncü ve güçlü bir markanın elçisi olmaktan gurur duyduğunu belirten dünyaca ünlü piyanist Lang Lang, Allianz’ın tüm dünyada müziğin geleceğine yönelik yaptığı projelere dikkat çekti. Allianz Türkiye ile aynı tutkuyu paylaştıklarının altını çizen Lang Lang “Müzik hayatı güzelleştirir; insanları birleştirir ve onlara ilham verir. Allianz Türkiye ile İstanbul’da olmaktan büyük mutluluk duyuyorum çünkü bu işbirliği kapsamında müziğin gücü ile gençlere ilham veriyoruz. Dünya çapında yetenekli müzisyenleri keşfetmek ve bilgilerimi onlara aktarmak beni çok gururlandırıyor. Türkiye’nin en yetenekli ve gelecek vaat eden piyanistlerinden Kaan Baysal ile aynı sahneyi paylaşmaktan ve onun dünyanın dört bir yanından gelen diğer 11 çocukla beraber Barselona’da Allianz Gençler Müzik Kampı’nda (Allianz Junior Music Camp) bir hafta geçirecek olmasından dolayı çok mutluyum. Kaan’a müthiş bir fırsat yaratmalarının yanı sıra, binlerce gence müzik kültürünü öğretme ve canlı bir konseri izleme fırsatı yaratan Allianz Türkiye’ye teşekkür ederim” dedi.

KAMPA GİRMEYE HAK KAZANAN İLK TÜRK
31 Ekim gecesi Lang Lang’a sahnede eşlik edecek olan Kaan Baysal, henüz 11 yaşında olmasına rağmen, Türkiye’nin en önemli yeteneklerinden biri olarak adlandırılıyor. Kaan Baysal, konser öncesinde Allianz’ın Türkiye’de oluşturduğu ve Cem Mansur, Süher-Güher Pekinel, Görgün Taner ve Yeşim Gürer Oymak’ın yer aldığı danışma kurulu tarafından seçildi. Genç yetenek aynı proje kapsamında, 10-16 Kasım tarihleri arasında Lang Lang’ın kurduğu ve bu sene Barselona’da gerçekleşecek Allianz Gençler Müzik Kampı’nda (Allianz Junior Music Camp) özel bir müzik eğitimi alacak. Dünyanın her yerinden başvuru kabul edilen bu kampa her yıl sadece 12 genç kabul ediliyor. Kaan Baysal, böylece kampta eğitim alan ilk Türk genci unvanını da kazanmış olacak.
Lang Lang’ın Türkiye’de sahne alacağı bu çok özel gösterimi, çalışanlar ve iş ortaklarının yanı sıra farklı okullardan seçilen ve alanında duayen eğitmenler eşliğinde hazırlanan gençler de izleme fırsatı bulacak. Allianz’ın Türkiye’de toplumsal sorumluluk ortaklarından “Barış için Müzik Vakfı” öğrencilerinin de katılacağı gecede 500 genç öğrenci, eğitimlerde edindikleri müzik bilgisini uluslararası başarıya sahip bir sanatçının konserine katılarak deneyimleme fırsatı yakalayacak.

Detaylı Bilgi için:
Allianz Türkiye
Fatmanur Erdoğan, Kurumsal İletişim Başkanı
+90 216 556 6003 cep: +90 549 786 2573
fatmanur.erdogan@allianz.com.tr
Eda Onur, Basın İlişkileri ve Dış İletişim Yöneticisi
+90 216 556 6564 cep: +90 530 605 9085

Yorum yazın