Allianz Motto Müzik YouTube üzerinden yayında

Toplumun yaşam kalitesini artırma vizyonuyla hareket eden Allianz Türkiye tarafından hayata geçirilen yepyeni dijital müzik platformu Motto Müzik, yayın hayatına YouTube üzerinden başladı. Motto Müzik’te müziği hayatının odak noktasına alan, hayatında müziğe yer açan herkese yer var.

NEDİR BU MOTTO MÜZİK?
Allianz Platformu Motto Müzik, müziğe erişmek, müziği öğrenmek isteyen herkese karşılıksız ve Türkçe içerik sunan Türkiye’nin ilk ve tek dijital platformu.
Motto Müzik’in sezon programı dopdolu içeriğiyle, müziği hayatının odak noktasına alan, müzik kültürünü öğrenmek isteyenleri buluşturuyor.
Motto Müzik’te enstrüman çalmayı öğrenmek isteyenlere ücretsiz dersler, müzik haberlerini takip etmek isteyenlere güncel haberler, ünlü müzik insanlarıyla birbirinden eğlenceli programlar yer alıyor.

MOTTO, NEDEN MÜZİK?
Müziği ve geleceğin sanatçılarını desteklemeyi, insanların hayatlarını zenginleştirmeyi, toplumdaki kültürel bağları müzik yoluyla güçlendirmeyi kurumsal sorumluluk felsefesinin dayanaklarından biri olarak kabul eden Allianz Türkiye, Motto Müzik’i de bu anlayışla hayata geçirdi. Müziği toplumu ayakta tutan değerli bir kültürel sermaye olarak gören Allianz Türkiye, Motto Müzik ile müziği ve onun dünyasını herkes için erişilebilir kılarak insanların yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor.
Allianz Türkiye’nin CEO’su Solmaz Altın, Allianz Platformu Motto Müzik hakkında “Allianz Türkiye olarak ekonomik büyümeye katkıda bulunurken, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek bireylerin gelişimini desteklemeye önem veriyoruz. Müziğin birleştirici gücüne inanıyor, müziğe hem globalde hem de Türkiye’de yatırım yapıyoruz. Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olarak, odağımıza müziği koyuyor, topluma etkin şekilde dokunacak projelere imza atıyoruz. Allianz Platformu Motto Müzik, bu adımlarımızın en önemli parçalarından… 7’den 70’e herkesi müziğin ilham veren gücüyle buluşturarak, yaşamdan daha fazla keyif almalarını arzuluyoruz. İlerleyen dönemlerde bu odaktaki yatırımlarımıza devam etmeyi hedefliyoruz” diyor.

MOTTO MÜZİK’TE NELER VAR?
• TV’den dijitale transfer: Yekta Kopan, Motto Müzik’te
Allianz Türkiye, birbirinden değerli birçok müzik insanını Motto Müzik çatısı altında topluyor. Kültür ve sanatın ünlü ismi, deneyimli programcı Yekta Kopan, televizyon dünyasından Allianz Platformu Motto Müzik’e transfer ediliyor. Her perşembe akşamı “Yekta Kopan’la Noktalı Virgül” isimli programıyla Motto Müzik’te yer alan Yekta Kopan, sanat dünyasının ünlü isimleriyle söyleşiler gerçekleştiriyor.

• Murat Meriç’in “Plak Dolabı”
Plak koleksiyoneri, DJ, yazar, radyocu ve programcı Murat Meriç de Allianz Platformu Motto Müzik ailesinin üyeleri arasında yer alıyor. Plak koleksiyonunu Allianz Platformu Motto Müzik takipçilerine açan Murat Meriç’in “Plak Dolabı” isimli programının her bölümünde bir sanatçının nadir albümleri pikaptan çalınıyor ve sanatçıyla ilgili bilinmeyen hikâyelere yer veriliyor.

• Sarp Dakni ünlü isimleri teste tabi tutuyor: “Otur 0 Aferin 10”
Mottosu müzik olanları buluşturan Allianz Platformu Motto Müzik’in programcılarından Sarp Dakni ise “Otur 0 Aferin 10” isimli programında ünlü konuklarını teste tabi tutuyor. Soruların, sanatçıların hikayelerine doğal yollardan bağlandığı bu programda Sarp Dakni konuklarıyla eğlenceli sohbetler gerçekleştiriyor.

Barış Akpolat ile “Neye Niyet Neye Kısmet/3N1K”
Allianz Platformu Motto Müzik ailesinin bir diğer ismi, gazeteci ve müzik yazarı Barış Akpolat ise “Neye Niyet Neye Kısmet / 3N1K” isimli programında müzisyenler ve müzik dünyasından önemli isimlerle klasik röportaj mantığından uzak, sürprizlerle dolu söyleşiler yapıyor.

Konserler ve güncel haberler de Motto Müzik’te
Allianz Platformu Motto Müzik’te eğlenceli programların ve enstrüman eğitimlerinin yanı sıra konserler de yer alıyor. “Motto Müzik Akustik Seri” adı altında on beş günde bir salı akşamları yayınlanan konser serisinde Türkiye güncel müzik sahnesinin hem ünlü hem de yeni isimleri yer alıyor. Müzikle ilgili güncel haberler de Allianz Platformu Motto Müzik üzerinden takip edilebiliyor.

Motto Müzik’te sıfırdan enstrüman dersleri
Mottosu müzik olanları buluşturan Allianz Platformu Motto Müzik’te ücretsiz enstrüman dersleri de yer alıyor. Özlem Tekin, Murder King ve pek çok grupla sahneye çıkan davulcu Onur Akça, Motto Müzik takipçilerine davul çalmayı sıfırdan öğretiyor. Amatör müzisyenlere ipuçları da veren program haftalık olarak yayınlanıyor.
Ogün Sanlısoy, İlhan İrem ve pek çok sanatçıya albüm ve konserlerinde eşlik eden gitarist ve eğitmen Onur Ataman ise sıfırdan gitar öğrenmek isteyen Allianz Platformu Motto Müzik izleyicilerine her hafta adım adım gitar eğitimi veriyor.

Yorum yazın