AgeSA engelsiz sigortacılık deneyimi yaşatıyor

 AgeSA engelsiz sigortacılık deneyimi yaşatıyor

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA, BlindLook ile yaptığı iş birliği çerçevesinde görme engelli müşterilerine dijital uygulamalarında sesli yönlendirme hizmeti sunarak tüm sigortacılık işlemlerini yardım almadan kendi başlarına yapabilmelerini sağlıyor.

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, görme engelli bireylerin sigortacılık işlemlerini kendi başına yapabilmesi için BlindLook ile geliştirdiği sesli simülasyon teknolojisini hizmete aldı. AgeSA, görme engelliler için özgürlük teknolojileri geliştiren bir sosyal girişim olan BlindLook ile yaptığı iş birliği çerçevesinde hem AgeSA Mobil’de hem de internet sitesinde görme engelli müşterilerine sesli yönlendirme hizmeti sunuyor. Bu sayede görme engelli müşteriler tüm sigortacılık işlemlerini yardıma ihtiyaç duymadan kendileri gerçekleştirebiliyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan AgeSA Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Roşan Dilek şunları söyledi: “Tüm müşterilerimize ‘İyi ki’ dedirtmek en büyük isteğimiz. Bu çerçevede görme engelli müşterilerimizin dijital kanallarımızı kullanabilmesi için BlindLook ile iş birliği yaptık. Yaklaşık bir ay süren projemizde önce uygulamanın haritalanması, ardından da seslendirmesini tamamlayarak 16 Mayıs’ta devreye aldık. Kullanıcılardan olumlu dönüşler almaya başladık, işlemlerini yardıma ihtiyaç duymadan yapabilmek onları motive etti. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimize “İyi ki” dedirtmek için çalışmalarımızı geliştirmeye devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir