Astro günlük 23 Mayıs 2022

 Astro günlük 23 Mayıs 2022

Dolu dolu bir haftaya giriş yapıyoruz. Bu hafta önce Mars sonra Venüs Koç burcuna geçecek. Gökyüzündeki Koç burcu yoğunluğu arttığından dolayı hayatımızda daha çok aksiyon yaşanacak. Kendimizi daha cesur, girişimci hissedebiliriz.

Bugün ise Merkür gerileyerek İkizler burcundan Boğa burcuna geçiş yapıyor. Boğa burcu beş duyuyu temsil eder. Güzel kokular, yumuşak dokular, lezzetli tatlar, hoş melodiler, estetik görüntüler. Hepsi Boğa burcu ürünüdür. Boğa burcu ayrıca beslenme, boğaz bölgemizi anlatır. Merkür de zihnimiz, iletişimimiz, dilimizdir. Merkür geri hareket ederken içe dönmemiz gerektiğinden bahsetmiştik. Zihnimizden akıp giden düşüncelerimizi, kendimizi ifade ediş tarzımızı, iletişim şeklimizi ölçüp tartmamız gereken bir dönemdeyiz.

Hazır Merkür Boğa’ya geçmişken şu soruları dürüst bir şekilde yanıtlamamız gerekiyor; Kendimizi neyle besliyoruz? Zihnimizi, kalbimizi nelerle dolduruyoruz? Hangi düşünce kalıpları ve hareketler günlük yaşamımızda yer kaplıyor? Ne ile besleniyorsak oyuz. Sadece sağlıksız yiyecekler değil, zararlı düşünceler de fiziksel bedenimize zarar verir. Düşünceler duygularımızdır, duygularımız hareketlerimiz. Negatif düşündükçe ruhsal olarak huzursuz oluruz. Mutsuzluk her bir hücremize sirayet eder. Ve vücudumuz er ya da geç alarm verir. Tabi biz anlayıp bir şeyleri düzeltmeye çabalarsak ne ala. Yoksa sürekli hastalanır, sürekli kendimizi yorgun, bitkin, halsiz hissedebiliriz. Gün içerisinde okuduğumuz, gördüğümüz, duyduğumuz her şey bizi besler. Bu yüzden seçici ve bilinçli olmaya, kendimizi korumaya çalışalım.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir