DASK Sigorta Haftası’nda 70 bin öğrenciye deprem ve sigorta bilinci kazandırıyor

 DASK Sigorta Haftası’nda 70 bin öğrenciye deprem ve sigorta bilinci kazandırıyor

DASK ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile yürütülen Önceliğimiz Güven, Sorumluluğumuz Güvence Projesi kapsamındaki bilinçlendirme çalışmaları Sigorta Haftası’nda da devam ediyor.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ve Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliği ile yürütülen “Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem” sloganına sahip Önceliğimiz Güven, Sorumluluğumuz Güvence Projesi kapsamındaki bilinçlendirme çalışmaları bu sene 23-27 Mayıs tarihlerine denk gelen Sigorta Haftası’nda da devam ediyor. 1-7 Mart Deprem Haftası’nda 70 bin ilkokul 4. sınıf öğrencisine ulaşan DASK, deprem ve zorunlu deprem sigortası bilinci olan nesiller yetiştirmeyi amaçlayan proje kapsamında da öğrencilerin sigorta ve depremle ilgili bilgilerine yenilerini ekliyor. 25 ildeki toplam 500 okulda eğitim gören öğrencilere materyal desteği ile doğrudan erişilirken, etkinliklerin tüm okullarda yapılabilmesi için konu ile ilgili materyalleri ve yönlendirmeleri dask.gov.tr adresinde ve DASK Türkiye Youtube kanalında da yayınlanıyor.

‘PROJEMİZLE BİLİNÇLİ ÇOCUKLARIN VE AİLELERİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ’

Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem projesini yıla yayılan bir proje olarak tasarladıklarını belirten DASK Koordinatörü Erdal Turgut şöyle konuştu: “Ülkemizde sigorta bilinci henüz istenilen seviyelere ulaşmış değil ve bu durumu tersine çevirmek için küçük yaşlardan itibaren sigortanın önemini anlatmamız gerekiyor. MEB ile birlikte yürüttüğümüz bu projenin çocukların sigorta kavramıyla tanışması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. ‘Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem’ projesinde teorik bilgilerin yanında eğlenerek öğreten sınıf içi eğitim içerikleri ile öğrenciler, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri birlikte konuşuyor ve uyguluyor. Sigorta Haftası vesilesiyle ise sigorta kavramı ve türlerini öğrencilerin ilgisini çekecek ve onları üretmeye teşvik edecek resim ve müzikle ilintili bir şekilde veriyoruz. Yıla yayılan projemizle bilinçli çocukların ve dolayısıyla bilinçli ailelerin sayısını artıracağız; deprem kuşağındaki ülkemizin can ve mal kaybını elimizden geldiği kadar düşüreceğiz.”

Dersimiz Deprem Yaşasın Önlem projesi kapsamında 23-27 Mayıs Sigorta Haftası’na özel tasarlanan etkinliklerin anlatıldığı videolar, Öğretmen Yönerge Kitapçığı ve Öğrenci Kitapçığı’na dask.gov.tr adresindeki Sosyal Projeler sekmesinden ve DASK Türkiye Youtube kanalından ulaşılabiliyor.

DASK Koordinatörü Erdal Turgut

İlginizi Çekebilir