Aegon Emeklilik ve Hayat 2014 yılında hayat sigortacılığında yüzde 50 oranında büyüdü

 Aegon Emeklilik ve Hayat 2014 yılında hayat sigortacılığında yüzde 50 oranında büyüdü

Aegon Emeklilik ve Hayat 2014 yılında yüzde 50 oranında büyüyerek hayat branşındaki toplam prim üretimini 133 milyon 856 bin liraya yükseltti. 2013 yılı rakamlarına göre Aegon Türkiye’nin hayat sigortası toplam prim üretimi 89.2 milyon lira ve pazar payı yüzde 2.63 iken 2014 yılı sonunda prim üretimi 133.8 milyon lira, pazar payı ise yüzde 4.08 seviyesini buldu.

Birikimli hayat sigortalarında ise 2014 yıl sonu verilerine göre pazar payını yüzde 44.28’e ulaştırarak sektördeki lider konumunu sürdürmeye devam etti. Aegon’un acente sayısı da artarak, 2014 yıl sonu itibarıyla Türkiye genelinde 207’ye yükseldi. Aegon Türkiye’nin bölge sayısı ise 24, direkt satış örgütlerindeki toplam kişi sayısı da 581’ye ulaştı.

AEGON TÜRKİYE’DE İLK KEZ HAYAT SİGORTASINI ONLINE OLARAK SATIYOR

Aegon’un 2014 yılındaki gelişiminden bahseden Aegon Emeklilik ve Hayat Genel Müdür Yardımcısı Zeka Birman, şirket olarak sektörün büyümesi için yatırım çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Birman sözlerine şöyle devam etti: “Geçen sene müşterilerimizin satın alma tecrübesini zenginleştirmek ve kolaylaştırmak, online platformda hayat sigortası satın alma imkanı sunmak için altyapı çalışmalarımıza başlamıştık. Bu sene gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra sektörde yine bir ilke imza atarak www.aegondirekt.com.tr web sitemizi yayına açtık. Şu an ‘Prim İadeli Hayat Sigortası’ ürünümüz online olarak Aegon Direkt’ten satın alınabiliyor. Önümüzdeki günlerde farklı hayat sigortası ürünlerimiz de online platformumuz üzerinden satın alınabilecek. Ürünlerimizle ve teknoloji yatırımlarımızla hayat sigortası sektöründe farklılık yaratmaya devam ediyoruz.”

Aegon uluslararası arenada da oldukça iyi bir yıl geçirdi. Esas kazançlar, işletmenin büyümesi (37 milyon euro), Hollanda’da yeni bir personel sosyal yardımının piyasaya sunulması (45 milyon euro) ve ABD dolarının güçlenmesinin (25 milyon euro) etkisiyle, 562 milyon euroya yükseldi.

Aegon CEO’su Alex Wynaendts yaptığı açıklamada, “Aegon’un güçlü dördüncü çeyrek sonuçları, şirketin uzun süreli düşük faiz oranları ve piyasa volatilitesinin yüksek olduğu zorlu bir ortamda 2014 yılını sağlam bir şekilde tamamladığını gösteriyor. Son çeyrek içerisinde gerçekleşen yüksek satış ve kazançlar, franchise gücümüzü ve müşterilerimizin devam eden güvenini kanıtlar nitelikte. Aegon olarak şirketimiz, mevcut ve gelecekteki müşterilerimizin çeşitli ve büyüyen finansal ihtiyaçlarını karşılamak üzere sağlam bir şekilde konumlandırılmıştır. Ayrıca, bütün hissedarlarımız için uzun vadeli değer üretmeye bağlı kalmaya devam ediyoruz. Bu sağlam sermaye pozisyonumuzun ve nakit akışlarımızın son temettümüzü hisse başına 12 euro sente yükseltmemize olanak sağlamış olmasından büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply