Vodafone Arena ve taraftarlara Sompo Japan güvencesi

Sompo Japan Sigorta, Beşiktaş erkek basketbol takımıyla sponsorluk anlaşmasını yenilediğini açıkladı. Siyah beyazlılar Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon da Beşiktaş Sompo Japan adıyla mücadele edecek. Spora verdiği desteği yeni yatırımlarla da güçlendiren Sompo Japan Sigorta, yeni sezonda ayrıca Vodafone Arena’yı ve tribünde yer alan tüm taraftarları sigortalayacak. Geniş kapsamlı İşbirliğinin detayları, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, Beşiktaş JK yöneticileri, Beşiktaş Sompo Japan Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ufuk Sarıca ve tüm oyuncularının katılımıyla BJK Akatlar Arena’da gerçekleştirilen toplantıda açıklandı.

Fikret Orman, bu yıl kapsamı genişleyen işbirlikleri çerçevesinde Sompo Japan Sigorta’nın Vodafone Arena ve stadyuma gelen taraftarları sigortalayarak Beşiktaş JK adına değerli bir katkıda daha bulunduğunun altını çizdi.

Türkiye’deki yatırımlarını kararlılıkla sürdürerek bugün sigorta sektörünün en önemli oyuncularından biri olarak faaliyet gösterdiklerini belirten Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş ise şunları söyledi: “Bu doğrultuda her alanda önemli projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden Beşiktaş JK ile geçen sezon başlayan sponsorluk anlaşmamızı yenileyerek, Sompo Japan Erkek Basketbol Takımı’nın imza atacağı yeni başarıların önemli bir parçası olmaya devam etmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu sezon ayrıca Vodafone Arena ve taraftarlarımızı her türlü hasar ve kazaya karşı sigortalayarak, Beşiktaş JK ile olan işbirliğimizi yepyeni bir boyuta taşıdık. Bu teminatın sadece Vodafone Arena için olan kısmı toplam 140 milyon dolar gibi dev bir rakam. Türkiye’de bir ilk olan bu işbirliği ile Beşiktaş JK’nın yenilikçi vizyonunu sigortacılıktaki deneyimimizle birleştirdik. Sahip olduğumuz uzmanlığı ve sektörel gücü spora aktararak, Beşiktaş JK’yı ve Türk sporunu desteklemeye devam ediyoruz. Bu vesile ile yeni sezonun, takımımız başta olmak üzere Beşiktaş JK’nın tüm takımları için başarılarla dolu olmasını temenni ediyorum.”

VODAFONE ARENA VE 41903 TARAFTAR SOMPO JAPAN SİGORTA GÜVENCESİNDE
Vodafone Arena için tüm riskleri sigorta altına alan Sompo Japan Sigorta, bu kapsamda yangın, hırsızlık, deprem, yer kayması, sel-su baskını, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarları gibi olası tüm hasarlara karşı 140 milyon dolarlık sigorta bedelindeki kapsamlı ürünleriyle tam güvence sağladı. Diğer taraftan, her türlü kazaya karşı yapılan Ferdi Kaza Vefat ve Ferdi Kaza Sürekli Sakatlık teminatları ile bütün taraftarlar Vodafone Arena’ya girdikleri andan itibaren Sompo Japan Sigorta güvencesi altında olacak.

Yorum yazın