Uluslararası ücretsiz film festivali We Are One başlıyor

 Uluslararası ücretsiz film festivali We Are One başlıyor

Dünyaca ünlü film festivallerinin dijital ortamda bir araya geldiği We Are One festivali bugün başlıyor. 29 Mayıs- 7 Haziran arasında gerçekleşecek bu etkinliğe katılmak ise tamamen ücretsiz.

Youtube, bugünden itibaren “Biz Biriz-Küresel Film Festivali” adı altında 10 günlük bir film festivaline ev sahipliği yapacak. Tribeca Enterprises tarafından gerçekleştirilen ve Cannes, Berlin International, BFI London ve Sundance film festivalleri gibi dünya çapında 20 farklı film festivalinden 100 farklı film içeren We Are One Festival Youtube hesabında, Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19 Kaynak Fonu için bir yardım kampanyası başlatılacak. Kısa metrajlı, uzun metrajlı, 360 VR, farklı programlar ve röportajlar içeren festivale buradan ulaşabilirsiniz.

İşte kaçırmamanız gereken filmlerden birkaçı:

29 Mayıs 2020 14:00

Değişiklik (Sanal Gerçeklik Deneyimi İle)

film-festivali

Alexandro (Bill Skarsgård) bilim insanlarına rüyalar konusunda yardımcı olacak bir deney için gönüllü olur fakat bilinçaltını beslemek için dijitalleştirmeyi planlayan bir Yapay Zeka Elsa’ya (Pom Klementieff) maruz kalacağını hayal edemezdi.

29 Mayıs 2020 14:05

Sirk İnsanı

film-festivali

Nişanlısının başka bir kadın için bıraktığı Ava, unutulan vahşiliğini geri kazanmak için sirke katılır. Sirk sanatlarını ve vücut boyasını birleştiren bu film, kalp kırıklığının dramıyla kaprisi buluşturuyor.

31 Mayıs 2020 19:45

The Tear’s Thing

film-festivali

Florence, kişisel hayatında bir sinema oyuncusu. Yeni bir filmde suikastçı olarak rol aldığında, hazırlıkları onu Fransız kırsalındaki bir çekim alanına götürür ama orada bulduğu şey hiç beklemediği bir şekilde ona meydan okuyacak.

2 Haziran 2020 03.30

Butterflies

film-festivali

Nisan ayında bir Pazar günü. İsrail’in kuzeyindeki bir kibbutz’ta yaşan aile belki de son kez dışarı çıkıyor olacak.

7 Haziran 23:30

Demir Çekiç

film-festivali

Yönetmen Joan Chen tarafından çekilen heyecan verici ve kişisel belgesel, modern Çin tarihinin en dikkat çekici yolculuklarından birine giriş yapan korkusuz bir voleybol yıldızı “Jenny” Lang Ping’in ilham verici yaşamını ve kariyerini ele alıyor. Daha önce hiç görülmemiş görüntülerle, kişisel röportajlarla hazırlanan Demir Çekiç, Lang Ping’in hem ABD hem de Çin takımı koçluğundaki başarısının, kadınların güçlü yönlerini ve bir ülkenin bir küresel hedefleri için çıtayı nasıl yükselttiğini anlatıyor.

 Siz de festival filmlerine ve takvimine ulaşmak için buraya tıklayabilir ve filmleri buradan izleyebilirsiniz.

 

Gizem Tufan

İlginizi Çekebilir