TOBB SAİK yöneticileri SBM ve SEİK yöneticileri ile aylık olağan danışma kurulu toplantısına katıldı

 TOBB SAİK yöneticileri SBM ve SEİK yöneticileri ile aylık olağan danışma kurulu toplantısına katıldı

TOBB SAİK yönetim kadrosu SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) ve SEİK (Sigorta Eksperleri İcra Komitesi) yöneticileri ile birlikte düzenli olarak gerçekleşen olağan danışma kurulu toplantısına katıldı.

TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) yöneticileri 22 Mayıs 2020 tarihinde SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) ve SEİK (Sigorta Eksperleri İcra Komitesi) yöneticileri ile yapılan aylık olağan danışma kurulu toplantısına katıldı. Salgın nedeniyle video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen toplantıda genel konularla beraber diğer iki konu ile ilgili de çalışmalar görüşüldü. Söz konusu iki konu ise Acentelerin Sesi web sitesinde şöyle aktarıldı:

“-Daha önce yapılan uyarılara rağmen bazı acentelerin hala yeni tescil araçlar (YK Plakalar) üzerinden araç cins ve sınıfları bazında suistimaller yapmaya devam ettiği belirlendi. Bu suistimalleri önlemek adına EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) ile ortak çalışma yapılmakta olup soruna çözüm bulunacak.

-Yine bazı acentelerin sahte belgeler ve uygunsuz otorizasyon kodları kullandıkları, sahte poliçelerde düzenledikleri tespit edildi. Bazı sigorta şirketlerinin de bu işlemler konusunda gerekli önlemleri almadıkları da ayrıca tespit edildi. Konu ile ilgili çözüm adına Türkiye Noterler Birliği ile ortak bir çalışma hazırlanıyor.”

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir