“Türkiye’nin En Etik Şirketi” 3. kez Axa Sigorta seçildi

Axa Sigorta, Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından verilen “ETİKA 2015 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülüne bu yıl üçüncü kez layık bulundu. ETİKA Ödülleri, etik ve iş ahlakı farkındalığı yaratmak, etik bilincini yaygınlaştırmak ve gençlere örnek olacak şirket ve yöneticileri ödüllendirmek amacıyla veriliyor.

Axa Sigorta Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Ali Erlat, Axa Sigorta’nın aldığı bu ödül ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Sigortacılık açısından etik değerlerin nasıl tanımlandığı, bunun şirketin operasyon süreçlerinde nasıl içselleştirildiği ve sonuçta dışardan bakıldığında etik değerlere bağımlı görünüm verebiliyor olunması son derecede önemlidir.

Sigorta ürünlerini insanlar bu üründen bekledikleri ana işlevin ileride ve bir ihtimal olarak ortaya çıkabileceğini bilerek ve öngörerek satın alırlar. Çoğu zaman sigorta hizmeti sigortalıların hayatlarında uğradıkları en büyük yıkım karşısında kendini ispat etmek durumundadır.

Satın aldığınız bir ürünün nasıl bir hizmete dönüşeceğini bilmiyorsanız satıcının itibar ve etik değerlerinin gücüne güvenmek durumundasınızdır. Bu nedenle sigortacılıkta markanızın değeri, ileride yükümlülüklerinizi başta söz verdiğiniz ölçüde karşılama konusunda bıraktığınız izlenimden ibarettir.”

Erlat, sigorta sektörü olarak gerektiğinde kısa vadeli kazançlarından fedakârlık etmek suretiyle etik değerlere yatırım yapmanın, uzun vadede iş anlamında başarılı sonuçlar üretmelerini sağlamanın yanı sıra varlık sebeplerini de oluşturduğunu sözlerine ekledi.

EDMER tarafından düzenlenen ve etik değerlere önem veren şirketlerin gençler adına ödüllendirildiği ETİKA Ödülleri’ne başvuran ve 6 kategoride hazırlanan 80 soruyu cevaplandıran şirketler arasında, uluslararası etik standartlarına göre yapılması gereken uygulamaların yüzde yetmişinden fazlasını yerine getiren şirketler ETİKA Ödülü’ne layık görülüyor.

Yorum yazın