“Tüm planlamalar acentelerin büyümesi yönünde yapılıyor” Nihat Kırmızı 5N1S’de

 “Tüm planlamalar acentelerin büyümesi yönünde yapılıyor” Nihat Kırmızı 5N1S’de

Doğa Sigorta’da yapılan tüm planlamaların başta acentelerin büyümesi ve kârlılığını artırması yönünde yapıldığını söyleyen Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, 5N1S’de sigorta sektöründen sporun önemine kadar birçok konu hakkında görüşlerini aktardı.

Doğa Sigorta’da tüm planlamaların başta acentelerin büyümesi ve kârlılığını artırması yönünde yapıldığını aktaran Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, 2020 yılında yaşanan tüm zorluklara rağmen acenteler için güçlendirilen dijital tarafı ve sağlanan destekleri 5N1S’de anlattı. Sadece sigorta sektörünün değil 2020 yılının herkes için zorlu geçtiğini söyleyen Kırmızı, “İş yapış şekilleri ve iş süreçleri olarak sigorta sektörü bu sürece daha yatkındı, bunun avantajlarını yaşadı. Doğa Sigorta olarak dijital altyapımıza önem veriyorduk, yatırımlar yapıyorduk. Dijital tarafımızın avantajını bu süreçte yaşadık. 2020 yıl sonunda koyduğumuz hedeflere ulaşabilmeyi başardık” dedi.

“En önemli özelliklerimizden biri satış sonrası hizmetleri iyi vermek” diye Kırmızı, sadece bir branş ağırlığında değil tüm branşlarda aynı hizmeti aynı kalitede vermenin önemine değindi: “2020 yıl sonunda dengeli bir ürün yelpazesine ulaşmayı hedeflemiştik. Beklentimizden de iyi bir şekilde yılı kapattık. Bu durumu, yeni normallere yatkınlığımıza bağlıyorum.”

‘SPONSORLUKLARIMIZ DEVAM EDECEK’

Doğa Sigorta’nın 2021 ajandası ile ilgili Kırmızı şunları söyledi: “2021 hedeflerimizi ürün portföyü, kârlılık ve büyüme anlamında 3 ana başlıkta oluşturduk. Fakat burada sadece Doğa Sigorta’nın büyümesini değil başta acentelerimizin büyümesi ve kârlılıklarını artırması yönünde tüm planlamalarımızı yapıyoruz. 2021 yılındaki en önemli planlarımızdan biri de tüm paydaşlarımızın bu süreçte en az etkileneceği belki hiç etkilenmeyeceği şekilde yılı tamamlamak.”

Doğa Sigorta’nın spora ve sporculara verdiği destek ile ilgili de konuşan Kırmızı, sporun kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu, spor yapmanın aynı zamanda eğitime de büyük katkı sağladığını söyledi: “Gençlerin yetişmesi adına spor, en fazla destek sağladığımız alanlardan biri. Destek verdiğimiz gençlerin başka iş kollarında da başarılı olduğunu görüyoruz. Spor alanında edinilen disiplin iş hayatında da başarı sağlıyor.”

İlginizi Çekebilir