TSEV’den kasım ayı eğitimleri

Eğitimleriyle sigorta sektörünün teknik ve kişisel gelişimini destekleyen TSEV, kasım ayında nakliyattan sağlık alanına; reasüranstan hayat sigortalarına uzanan değerli ve geniş bir yelpazede teknik eğitimler sunmaya devam ediyor. TSEV’in kasım ayı eğitim programı aşağıdaki tablolardan incelenebilir.

11-16-tablo1

Sigorta Denetleme Kurulu eğitimleri
TSEV’in düzenli olarak organize ettiği kısa eğitim programlarının yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte organize ettiği hedefe yönelik özellik arz eden eğitimleri de mevcut. Bu kapsamda TSEV, geçen yıl gerçekleştirilen ve katılımcılarla sektörün de beğenisini kazanan Sigorta Denetleme Kurulu eğitimlerini bir yıllık aradan sonra tekrarlıyor. İçerik ve konu bakımından zenginleştirilen ve kasım-aralık aylarında gerçekleştirilecek bu eğitimlerin kasım ayı takvimi tablodaki gibidir.

11-16-tablo2

 

Bu eğitim dizisinde aktüerlerden sigorta eksperine; sigorta acentelerinin şube örgütlenmesinden iç sistemler denetimine kadar geniş bir yelpazede Müsteşarlığın görüş ve değerlendirmeleri sigorta sektörüyle paylaşılacak.

3. seviye aktüerlik sınavları eğitimleri devam ediyor
TSEV’de bu yıl ilk kez planlanan 3. seviye eğitimler kapsamında Hayat Dışı Sigortalar eğitimi 16 Kasım’da başlıyor. Aralıkta yapılacak olan 3. seviye aktüerlik sınavı öncesinde aktüer adaylarının sınav içeriği konusunda kapsamlı bilgiye ulaşmasını hedefleyen eğitimde soru çözümleri de yapılarak adayların soru çözüm teknikleri konusunda pratikleşmesi amaçlanıyor.
Eğitim takvimi aşağıdaki gibi olup ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilir veya egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

11-16-tablo3

Kişisel verilerin korunması çalıştayı
Nisanda yayınlanan ve ekimde de bazı maddeleri yeni yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak TSEV ve E&Y ortaklığında 3 Kasım’da bir bilgilendirme çalıştayı düzenleniyor. Kanun kapsamında sigorta ve emeklilik şirketlerine düşen sorumlulukların ön plana çıkacağı çalıştayda kanun, dünyadaki farklı uygulamalarla birlikte alanında uzman hukukçular ve sektörün önde gelen uzmanları tarafından ele alınacak. Ücretsiz olarak Milli Reasürans Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan çalıştaya katılmak için egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

Engelliler için Meslek Edindirme Programı başlıyor
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mapfre Vakfı ve TSEV işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘Engelliler için Meslek Edindirme Programı’ 7 Kasım’da başlıyor. Mapfre Vakfı tarafından finanse edilen ve TSEV tarafından organize edilen program 7 gün sürecek. 20 katılımcıya sektörün uzman ve deneyimli eğitmenlerinden temel sigortacılık ve kişisel gelişim kapsamında dersler verilecek. Katılımcılar, derslerin sonunda girecekleri sınavın ardından Mapfre tarafından yürütülecek olan iki günlük oryantasyona tabi olacaklar. Eğitim ve oryantasyonla engelli katılımcıların meslek edinmesi ve program sonunda sigorta sektöründe istihdam edilmeleri amaçlanıyor.

Yorum yazın